خرید گل شیپوری | بذر گل شیپوری + قیمت | سایت گلابی

خرید گل شیپوری

خرید گل شیپوری

آموزش نگهداری و تکثیر گل شیپوری

اگر قصد خرید گل شیپوری دارید، می‌توانید از سایت گلابی اقدام کنید. سایت گلابی بهترین خدمات و امکانات را با استفاده از بروزترین روش‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید خرید گل و گیاه خود را به بهترین نحو انجام دهید.  در ادامه اطلاعات مفید و کاربردی درباره‌ی خصوصیات،انواع و نحوه خرید گل شیپوری بیان شده است. برای خرید گل شیپوری و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن‌ موجود در سایت تماس بگیرید. با کلیک بر روی خرید گل می توانید با انواع گل های آپارتمانی آشنا شوید.

گلهای شیپوری با برگهای لکه دار و کشیده حس پویایی و لذت را در بیننده ایجاد می کنند. این گیاه علفی و گلدار گیاهی همیشه سبز در بومی آفریقای جنوبی است و در باتلاق ها رشد می کند. در مناطق سردتر گیاه برگریز است. به دلیل ساقه های زیرزمینی (ریزوم) به گیاه چند ساله معروف است.
طول برگها بین 15 تا 45 سانتیمتر بستگی دارد و این به گونه های مختلف بستگی دارد و در بسیاری از آنها لکه های سفید در ناحیه برگ دیده می شود.
البته برگها در ابتدای رشد سبز هستند و پس از مدتی لکه های ذکر شده روی آنها تشکیل می شود.
آنچه را که به عنوان گل در این گیاه می شناسیم در واقع Spathe نامیده می شود. گل آذین اصلی (مجموعه گلهای نر و ماده) گیاه در وسط گلبرگها واقع شده و اغلب زرد (گاهی نارنجی) است.

گونه های مهم گل شیپوری

  1. Z.aethiopica رایج ترین گل شیپوری با رنگ های بیشتر سفید است که به راحتی به یک متر ارتفاع می رسد. طول برگها به 45 سانتی متر می رسد و بیشترین گلدهی در اواخر زمستان و بهار اتفاق می افتد.
  2. Z.elliottiana به گل Golden Arum معروف است که در طول تابستان دارای برگها و گلهای زرد است.
  3. Z.rehmannii همچنین در تابستان شکوفا می شود و گلها به رنگ بنفش صورتی هستند. عرض آن حدود 40 سانتی متر و عرض آن 30 سانتی متر است. در برابر سرما بسیار مقاوم است و می تواند تا منفی 25 درجه را تحمل کند.
جدا از گونه های طبیعی این گیاه، امروزه گونه های ترکیبی زیادی تولید شده است که به دورگه‌های رنگی معروف اند و امروزه گل شیپوری به دلیل وجود این هیبریدها و نه به دلیل گونه های طبیعی آن، به عنوان گیاه زینتی شناخته می شود.
این گیاهان از نظر طیف رنگی تنوع زیادی دارند و برای کاشت در باغها و گلدان ها مناسب هستند.
حتی می توان از آنها به عنوان گیاهان آپارتمانی استفاده کرد. در این حالت اگرچه گل نمی دهد اما به عنوان گیاهی که برگهای زیبایی دارد استفاده می شود.
این گلها (گلبرگها) با تنوع رنگ و اندازه در گونه های مختلف و ماندگاری گل های شاخه بریده در تزئین دسته گل و تزئین لباس های جشن نیز استفاده می شود.
فصل گلدهی بیشتر این هیبریدها تابستان است. قد آنها حدود 60 سانتی متر است و از گونه های طبیعی کوچکتر و لاغرتر هستند.

 بذر گل شیپوری

شرایط نگهداری گل شیپوری

بعد از خرید گل شیپوری نیاز دارید، اطلاعات کاملی در زمینه نگهداری این گیاه داشته باشید، بنابراین جهت آشنایی با نحوه نگهداری گل شیپوری توصیه می‌شود این قسمت را به‌طور دقیق مطالعه کنید.

خاک 

این گیاه خاک کمی اسیدی را ترجیح می دهد و به زهکشی مناسب احتیاج دارد و خاک این گیاه باید به گونه ای انتخاب شود که رطوبت را در خود حفظ کند و زود خشک نشود. بنابراین برای خاکهای مناسب می توان از دو قسمت پیت موس ​​+ دو قسمت خاک باغچه + یک قسمت شن و ماسه یا پرلیت استفاده کرد.
هنگام کاشت این گیاه در خاک باید توجه داشت که اگر عمق کاشت ریزوم کم باشد، در صورت تابستان ریزوم تحت فشار قرار می گیرد و کاشت عمیق باعث کاهش گلدهی می شود.
هنگام کاشت این گیاه در گلدان باید در نظر داشت که عمق گلدان باید حداقل 30 سانتی متر باشد. عمق گلدان باید حداقل 30 سانتی متر باشد تا گل شاخ در گلدان کاشته شود.

آبیاری 

پس از کاشت گیاه کمی آب دهید. صبر کنید تا اولین جوانه زنی برگ ها را ببینید. پس از آن کمی بیشتر آب دهید. به همین صورت با افزایش برگ ها آبیاری را بیشتر کنید. در فصل سرما آبیاری را در حدی کاهش دهید که خاک، کمی رطوبت داشته باشد. به یاد داشته باشید محیط سرد و مرطوب از جمله دلایل اصلی پوسیدگی ریشه و ریزوم این گیاه است.

توجه داشته باشید که در صورت تابش طولانی نور آفتاب به گیاه، با آبیاری بیشتر، رطوبت خاک را حفظ کنید. در غیر این صورت به گیاه آسیب وارد خواهد شد. پس از کاشت گیاه کمی آب دهید، تا اولین جوانه زنی برگ ها را دیدید، بیشتر آب بدهید .

نور 

گلها نیاز به یک نقطه روشن با حداقل 6 ساعت تابش مستقیم خورشید دارند. در مناطق گرم بهتر است در فصل تابستان از آفتاب بعدازظهر محافظت کنید. اگر این گیاه را در آپارتمان نگهداری می کنید، آن را در مکان روشن بگذارید.

دما

با پایین آمدن دما به زیر 12 درجه ، برگ های این گیاه شروع به مردن می کنند. گیاه همیشه نمی تواند در این مناطق سبز باشد. ریزوم این گیاه تا منفی 10 درجه به راحتی سالم است و حذف آن برای زمستان از خاک لازم نیست.
این گیاه به دمای بالاتر از 28 درجه حساس است و رشد آن متوقف می شود. در این زمان از مالچ و آبیاری استفاده کنید تا از ورود تنش گرمایی به ریزوم جلوگیری شود. آب و هوای گرم یکی از دلایل گل ندادن این گیاه است. گل شیپور به دمای بالاتر از 28 درجه حساس است و رشد آن متوقف می شود.

تکثیر گل شیپوری 

بعد از خرید گل شیپوری شاید بخواهید این گیاه را تکثیر کنید. 

روش اصلی تولید مثل برای این گیاه تقسیم ریزوم گیاه است. زیرا با گذشت زمان ، نهال های کوچک که در واقع در کنار گیاه مادر و از ساقه زیر زمین تشکیل می شوند ، باعث ازدحام گیاه اصلی می شوند.
وقتی گیاه در حال استراحت است یا گیاه همیشه سبز است ، ریزوم ها را در اوایل بهار خارج می کنند و پس از تمیز کردن خاک اطراف ریزوم و ریشه ها، آنها را جدا می کنند و هر قسمت را در گلدان جداگانه می کارند. هر قطعه ریزوم باید حداقل یک جوانه داشته باشد.
به یاد داشته باشید که جمع شدن گیاه مادر ممکن است یکی از دلایل شکوفا نشدن گیاه باشد.

نحوه تکثیر گل شیپوری

گلهای شیپور را می توان با کاشت بذر و تقسیم ریزوم تکثیر کرد. بهترین روش برای پرورش این گل در یک آپارتمان تقسیم ریزوم (ساقه زیرزمینی) گیاه است. مراحل تولید مثل یک گل شیپوری با تقسیم ریزوم به شرح زیر است:
  1. وقتی گیاه در حال استراحت است یا در اوایل بهار، ریزوم ها را از گیاه مادر جدا کنید. لطفا توجه داشته باشید که روی هر قطعه ریزوم باید حداقل یک جوانه وجود داشته باشد.
  2. پس از پاکسازی خاک اطراف ریزوم ها و ریشه ها، آنها را جدا کرده و هر کدام را در گلدان جداگانه بکارید.
  3. عمق کاشت ریزوم ها بسته به اندازه آنها کمی متفاوت است، معمولاً آنها تا عمق 5 تا 10 سانتی متر کاشته می شوند و باید تقریباً به صورت عمودی در خاک قرار بگیرند.
  4. توجه داشته باشید که قبل از کاشت و قرار دادن قطعات ریزوم در گلدان جدید، ابتدا بستر کاشت را کاملا مرطوب کرده و اجازه دهید آب اضافی آن از ته گلدان تخلیه شود.
  5. با گذشت زمان نهال های کوچکی در کنار گیاه مادر و از ساقه زیرزمینی تشکیل می شوند که در واقع اندازه آنها کم است. سطح گلدان باید مرطوب باشد و روی همه گیاهان خاک نباشد.

 

جنس گل شیپوری

این گیاهان علف های مقاومی با غده های زیرزمینی هستند. برگهای آنها به شکل پیکان است و اسپادیس آنها بیشتر گلهای ماده است که به یک تخمدان منفرد تبدیل می شوند و به دنبال آن گلهای نر و هر کدام دارای پرچم متورم هستند. بعد از این گلها ، گلهای عقیم بر روی اسپادیس، برهنه و متورم به شکل گرز ظاهر می شوند. 
اسپادیس‌ها معمولاً با کره های مایل به سبز احاطه شده اند، که در لبه آزاد و کمی بالاتر از پایه معمولاً کمی نازک تر و متراکم تر هستند. 7 گونه از این تیره در ایران وجود دارد که بیشتر آنها در مناطق شمالی و برخی دیگر در قسمت های غربی، شرقی و مرکزی توزیع می شوند.
Spadis: (نوعی گل آذین سنبله که در آن گلها بر روی یک محور مشترک چیده می شوند به گونه ای که معمولاً گلهای نر در بالا و گلهای ماده در پایین محور گل آذین قرار دارند ، به عنوان مثال یک گل آذین گل شیپوری(آروما)

 

سخن آخر

سایت گلابی امکان خرید گل شیپوری بدون واسطه از تمام نقاط ایران را فراهم کرده است، تا شما بتوانید با ارزان‌ترین قیمت نهال مدنظر‌تان را خریداری کنید. از طریق سایت گلابی امکان فروش و ارسال  گل شیپوری به سراسر کشور فراهم شده است و شما در هر نقطه‌ای از ایران به‌راحتی می‌توانید با خرید گل شیپوری از نهالستان گلابی، در سریع‌ترین زمان گیاه خود را دریافت کنید.

منبع : is.gd

خرید گل شیپوری صورتی ، قیمت گل شیپوری بنفش ، قیمت گل شیپوری قرمز ، قیمت گل شیپوری طبیعی ، فروش گل شیپوری هلندی ، خرید پیاز گل شیپوری ، بذر گل شیپوری ، گل شیپوری سفید ، قیمت گلدان گل شیپوری ، فروش گل شیپوری هلندی ، قیمت گل شیپوری بنفش ، قیمت گل شیپوری قرمز ، قیمت گل شیپوری طبیعی ، قیمت گل شیپوری زرد ، خرید پیاز گل شیپوری ، خرید ریزوم گل شیپوری ، قیمت گل شیپوری زرد ، قیمت گل شیپوری طبیعی ، فروش گل شیپوری هلندی ، قیمت گل شیپوری قرمز ، گل شیپوری وحشی ، گل کاکتوس شیپوری ، انواع گل شیپوری قرمز ، بذر گل شیپوری ، انواع گل شیپوری قرمز ، قیمت گل شیپوری بنفش ، درخت گل شیپوری قرمز ، فروش گل شیپوری هلندی ، قیمت گل شیپوری طبیعی ، قیمت گل شیپوری زرد ، اسامی انواع گل شیپوری ، گل شیپوری قرمز رونده ، قیمت گل شیپوری بنفش ، فروش گل شیپوری هلندی ، قیمت گل شیپوری قرمز ، قیمت گل شیپوری زرد ، بذر گل شیپوری رونده ، خرید پیاز گل شیپوری ، گل شیپوری سفید ، خرید گل شیپوری ، قیمت گل شیپوری طبیعی ، قیمت گل شیپوری زرد ، گل پیازی شیپوری ، قیمت گل شیپوری بنفش ، نگهداری گل شیپوری سفید ، گل شیپوری سفید سمی ، تکثیر گل شیپوری سفید ، قیمت گل شیپوری سفید ، بذر گل شیپوری ، اسامی انواع گل شیپوری ، انواع گل شیپوری قرمز ، علت زرد شدن برگهای گل شیپوری ، خرید ریزوم گل شیپوری ، فروش گل شیپوری هلندی ، روش نگهداری پیاز گل شیپوری ، بذر گل شیپوری ، گل پیازی شیپوری ، قیمت گل شیپوری ، فروش اینترنتی پیاز گل شیپوری ، تکثیر گل شیپوری ، خرید پیاز گل شیپوری ، قیمت گل شیپوری بنفش ، قیمت گل شیپوری قرمز ، خرید ریزوم گل شیپوری ، قیمت گل شیپوری طبیعی ، پیاز گل شیپوری هلندی ، پیاز شیپوری ، روش نگهداری پیاز گل شیپوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *