خرید خاک بستر آماده کاشت، مشخصات و قیمت آن | نهالستان گلابی

خرید خاک بستر آماده کاشت

خرید خاک بستر اماده کاشت

خاک بستر آماده کاشت یک خاک عمومی است. همان‌طور که می‌دانید معمولاً در منازل، ادارات، گلخانه‌ها و باغچه‌ها از انواع مختلفی گیاه استفاده می‌شود. تهیه بستر کاشت مختص همه این گیاهان و درختان شغل دشواری هست بنابراین برای برطرف این ایراد نیازمند یک خاک چند منظوره هستیم. محتویات این نوع بسترها باید طوری برگزیده شود تا نیازهای اولیه زیادتر گیاهان اعم از تخلخل کافی، وجود مواد مغذی، نفوذپذیری مطلوب، جذب متعادل رطوبت و … را دارا باشد. قبل از خرید خاک بستر آماده کاشت در ادامه مقاله زیر را مطالعه کنید. برای خرید خاک و دیگر اقلام باغبانی نیز می توانید به سایت نهالستان گلابی مراجعه کنید.

خاک عمومی معمولاً انواع مختلفی دارد و برای گیاهان گوناگون با نیازهای مشابه هم ساخت می‌شود مانند خاک بستر آماده کاشت گیاهان آپارتمانی. برای ساخت یک خاک خوب، مواد اولیه مرغوب لازم هست و امروزه سعی شده تا بستر کاشت عمومی که قرار هست در محیط‌های خانگی استفاده شود بهداشتی و بدون بو باشد و فاقد هرگونه آفت، تخم حشرات و بیماری قارچ باشد.

برای خرید و مصرف چنین بستر کاشتی باید خاک مورد نظر را از شرکت‌های معتبر و تولیدکنندگان متخصص این حوزه تهیه کرد. یک خاک عمومی معمولاً حاوی خاک برگ، ورمی کمپوست، پیت ماس، کوکوپیت، پرلیت، پودرِ زغال و … هست که به چهره عمومی برای رشد هر گیاهی لازم و ضروری بوده و به دلیل بافت سبکی که دارد، توانایی هوادهی به ریشه‌ها و رشد آن‌ها را بهتر و زیادتر مهیا می‌کند.

خرید خاک بستر آماده کاشت بهکام

قبل از خرید خاک بستر آماده کاشت بهتر است با خاک بستر آماده کاشت بهکام که یکی از خاک‌های عمومی مرغوب ساخت داخل می‌باشد. این خاک حاوی مقادیر مناسبی از خاک برگ، پیت ماس، کوکوپیت، ورمی کمپوست، پرلیت و … می‌باشد آشنا شوید.

این محصول ارگانیک عاری از هرگونه آفت، تخم حشرات و علف‌های هرز و بیماری‌های قارچی است. این بستر کاشت عمومی حاوی مقادیری از فسفر، آهن، روی، پتاسیم، مس، منگنز، نیتروژن می‌باشد و تا مدتی این عناصر غذایی را در اختیار ریشه گیاه قرار می‌دهد و بعد از آن خواهید توانست تغذیه را با کودهای مورد لازم انجام دهید.

از طرفی پی اچ این خاک بهکام حدود ۷ در نظر گرفته شده تا تقریباً خنثی باشد و برای غالبا گیاهان مورد استفاده قرار گیرد. در چهره لازم خواهید توانست خاک را با راهنمایی متخصص اسیدی‌تر یا قلیایی‌تر کنید. این خاک لازم به مخلوط کردن با مواد دیگر را ندارد و بصورت مستقیم قابل استفاده است.

خرید خاک بستر آماده کاشت گیلدا

قبل از خرید خاک بستر آماده کاشت بهتر است با خاک بستر آماده کشت گیلدا که در بین خاک‌ها و بسترهای ساخت شده ایرانی جایگاه خود را به خوبی پیدا کرده و خیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد آشنا شوید. این خاک عمومی ترکیباتی نظیر خاک برگ، ورمی کمپوست، پیت ماس، کوکوپیت، پرلیت، خاک رس و مقداری ماسه دارد.

این خاک از نظر نفوذپذیری و حفظ رطوبت لازم و همچنین داشتن مواد مغذی مناسب برای کشت زیادتر گیاهان می‌باشد. بعلاوه به دلیل وجود مقادیری خاک رس و ماسه در بافت آن علاوه بر گیاهان آپارتمانی برای گیاهان فضای باز و باغچه نیز قابل استفاده می‌باشد و نیازهای آن‌ها را به خوبی برطرف می‌سازد.

این محصول جز بسترهای کاشت ارگانیک هست و هیچ‌گونه ماده شیمیایی و مصنوعی در ساخت آن بکار گرفته نشده و این یک ویژگی برای این خاک با کیفیت می‌باشد. به هدف استفاده از این محصول مقدار مورد نظر را با توجه به حجم گلدان و فضای کشت اندازه گیری و مصرف کنید.

خرید خاک بستر آماده کاشت Gramoflor

قبل از خرید خاک بستر آماده کاشت بهتر است با خاک بستر آماده کاشت گرامافلور که در واقع یک پیت ماس غنی شده هست که یک ترکیب با کیفیت عالی برای کاشت انواع گیاهان گلدانی، بالکن، روف گاردن، انواع باکس گیاه و … می‌باشد آشنا شوید. به این خاک انواع عناصر ماکرو و میکروی ضروری بیفزایید شده تا رشد گیاهان بهتر و زیادتر شود و گیاهان سالم‌تر و شاداب‌تر رشد کنند.

علاوه بر این انواع املاح و مواد معدنی و مقداری خاک رس هم به آن بیفزایید شده تا با اثر بخشی زیادتر موجب بهبود کیفیت این بستر کاشت و پیشرفت راحت‌تر ریشه‌های گیاه شود. این محصول برای همه گیاهان به‌جز ارکیده و گیاهانی که اسید دوستی بالایی دارند قابل استفاده است.

این خاک عمومی حاوی پیت ماس، کود گیاهی، بقایای گیاهان جنگلی، مواد معدنی، رس می‌باشد و با کربنات کلسیم، نیتروژن، فسفر و پتاسیم نیز غنی شده است. بعد از ۴ تا ۶ هفته که از مصرف خاک گذشت می‌توان کود دهی با انواع کودهای تقویتی را آغاز کرد.

این بستر برای کاشت اولیه انواع بذرها و نشا کردن آن‌ها و برای قلمه گیری از گیاهان هم قابل استفاده هست و با توجه به اینکه حاوی مواد مغذی هست به رشد بهتر و باکیفیت‌تر بذرها و قلمه‌ها یاری کرده و منجر به رسیدن به نتیجه مطلوب‌تر می‌شود.

از این خاک به عنوان مکمل خاک‌ها و بسترهای دیگر هم استفاده می‌شود و می‌توان برای مصارف گوناگون به انواع بسترهای کاشت بیفزایید کرد و بافت دیگر خاک‌ها را با آن بهبود بخشید. پیت ماس گرامافلور یک محصول آماده مصرف می‌باشد. دقت کنید که بسته بندی این بستر در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرد و از هوای خیلی خشک و یا مرطوب محافظت شود.

با خرید از سایت نهالستان گلابی می توانید از بهترین کیفیت با مناسب ترین قیمت برخوردار شوید.

منبع:

bit.ly

gg.gg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *