چرا خرید نهال سیب از سایت گلابی؟

یکی از مهم ترین عومال در هنگام خرید نهال سیب توجه به سلامت نهال است نهالستان گلابی با فروش نهال هاری دارای گواهی سلامت این اطمینان را به شما می دهد تا بهترین و باکیفیت ترین نهال ها را خریداری کنید.سیب جز میوه‌های خوشمزه و پرطرفدار بین مردم است و از لحاظ طعم، هم نوع شیرین آن  و هم نوع ترش مزه آن وجود دارد. میوه سیب گرد و گوشتی است و در مرکز آن دانه‌های سیب وجود دارد و در رنگ‌های قرمز و زرد و سبز دیده می‌شوند و پس از شستشوی میوه آن، می‌توان با پوست و هم بدون پوست مصرف کرد.رشد نهال سیب بسیار خوب است و میوه ان به صورت منفرد و خوشه مانند رشد می‌کنند و این درختان در فصل بهار شکوفه‌های سفید و و قرمز رنگی را تولید می‌کنند که منظره بسیار زیبایی دارد و همین شکوفه‌ها به میوه سیب تبدیل می‌شوند.درختان سیب معمولا در مناطقی با آب‌وهوای گرم گلدهی نمی‌کنند ولی این میوه بیش از 7000 نوع دارد که هر کدام از آنها در منطقه خاصی رشد می‌کند.

خرید و فروش نهال سیب

فروش نهال سیب

چگونه نهال مناسب بخریم؟

امروزه یکی از دغددغه باغ دارها خرید نهال از نهالستان معتبر می باشد. سایت گلابی با محوریت خرید نهال به صورت مستقیم و ارزیابی نهالستان های هر استان به معرفی آنها میپردازد که شما میتوانیدبا خیال راحت نهال مورد نظر خود را خرید نمایید و آن را حتی در باغ خود تحویل بگیرید. حتی اگر شما فروشنده نهال هستید میتوانید اطلاعات فرم را پرکنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند و در صورت تایید شما هم به فروش نهال در سایت گلابی بپردازید.

سایت گلابی تنها وب سایت در حوزه خرید و فروش مستقیم نهال از نهالستان می باشد که دارای بیش از 50 کارشناس کشاورز در تمام استان ها می باشد. با خیال آسوده باغ خود را با میوه ها رنگارنگ زیبا کنید.

خرید نهال با مناسب ترین قیمت

توضیحات بیشتر برای خرید نهال سیب

چه شرایطی برای کاشت نهال سیب مناسب است

قبل از خرید نهال سیب به نکات زیر توجه کنید:

خاک

نهال سیب معمولا در خاک‌هایی حاصل خیز و غنی رشد می‌کند و یکی از  مناسب‌ترین خاک‌هایی که به بازدهی محصول کمک می‌کند خاک‌هایی با بافت سبک و متوسط هستند، پس از رشد ریشه نهال، به اصطلاح مقاوم شدن آن در خاک، درخت سیب به سرعت برگ دهی خواهد کرد.

آب و هوا

سیب معمولا در مناطقی با  اقلیم سرد و معتدل رشد می‌کند اما باید بدانید که سرمای زیاد با توجه به نوع سیب می‌تواند به گل‌ها و شکوفه‌های آن آسیب بزند. از لحاظ آبیاری هم بهتر است در دوره های منظم زمانی آبیاری شود و بین 6 تا26 مترمکعب برای هر نهال آب نیاز است.

بهترین زمان خرید نهال سیب و کاشت آن

بهترین زمان خرید نهال سیب و کاشت آن در فصل بهار می‌باشد، زیرا ریشه از سرماهای زمستانه محافظت می‌شود و تا زمانی که فصل زمستان آغاز شود ریشه در خاک به مقاومت کافی خواهد رسید. توجه کنید که هر دو هفته یکبار خاک اطراف نهال را عمیق آبیاری کنید تا نهال رشد کافی را داشته باشد  به استقامت کافی برسد.

نحوه کاشت نهال سیب

هنگام خرید نهال سیب شرایط آب و هوایی خود را بسنجید و نهالی را بخرید که ریشه‌های مناسبی دارند؛ سپس گودال عمیقی را بکنید به طوری که اگر ریشه نهال را داخل آن قرار دهید به طور آزادانه در آن قرار گیرد و تحت فشار نباشد.

خاک را با استفاده از کود غنی کنید و پس از قرار دادن ریشه نهال در داخل گودال به آرامی داخل آن خاک بریزید و در آخر، خاک اطراف نهال را بفشارید و به طور عمیق آبیاری کنید تا خاک مرطوب بماند.

انواع نهال سیب

معمولا براساس محل کاشت سیب و شرایط اقلیمی هر منطقه سیب‌های مختلفی وجود دارد که بهتر است متناسب بازمین کشاورزی کاشته شود؛ همچنین در هنگام خرید نهال سیب، اطلاعاتی در مورد نوع آن در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

مردم بطور کلی سیب هارا به سه دسته سیب قرمز، سیب زرد و سیب ترش می‌شناسند اما نوع‌هایی مثل سیب عباسی، سیب گلشاهی و … نیز وجود دارد.

احداث باغ سیب

برای احداث باغ سیب از نهال‌هایی با قدمت دو تا سه سال استفاده کنید، همچنین در هنگام خرید نهال سیب، نهالی را انتخاب کنید که از نوع پیوندی باشند زیرا این نوع نهال‌ها رشد بسیار خوبی دارند و میوه انها نیز بسیار خوشمزه است.

در هنگام رشد درختان سیب، هرس کردن آنها و کندن شاخه‌هایی که بیهوده رشد کرده‌اند و یا بسیار پایین هستند مهم است، این کار نیاز به تجربه بالایی دارد پس توصیه می‌شود در اوایل کار از یک فرد با تجربه برای هرس کردن نهال‌های باغ سیب خود استفاده کنید.

نکته دیگری که در کاشت نهال سیب مهم است این است که فاصله هر نهال از نهال دیگر را طوری قرار بدهید که بعد از گذشت سالها شاخه‌های این درختان با هم اصابت نداشته باشند و همچنین در اوایل کار از چوب‌هایی به عنوان تکیه‌گاه نهال سیب استفاده کنید تا به صورت صاف رشد کنند و استقامت کافی را در برابر بادهای شدید داشته باشند.

خواص میوه سیب

سیب دارای فیبر فراوانی است و از لحاظ طبی برای بدن انسان بسیار مناسب است؛ خوردن این میوه به هضم غذا کمک می‌کند و برای یبوست و اختلالات معده هم بسیار مناسب است.

در دهه‌های اخیر تحقیقاتی انجام شده است که نشان می‌دهد میوه سیب برای سرطان پستان و روده بزرگ بسیار مناسب است و همچنین در پیشگیری از سرطان ریه هم بسیار مفید می‌باشد. از دیگر فواید میوه سیب درمان کم خونی، از بین بردن ضعف، کنترل دیابت است و برای سلامت دندان‌ها هم بسیار مناسب است.

منبع : yun.ir