مشخصات، قیمت و خرید سم قارچ کش | نهالستان گلابی

خرید سم قارچ کش پنکونازول (توپاس)

خرید سم قارچ کش

شناسایی سم قارچ کش پنکونازول (توپاس) بدون شک زمانی که می خواهیم از قاتل سفیدک پودری صحبت کنیم، پنکونازول به عنوان پرچم دار جایگاه خود را حفظ می کند. اگر شما به دنبال خرید سم و خرید سم قارچ کش توپاس هستید یا اگر این سم را خریده اید، مطالبی که در ادامه مطرح شده هست را مطالعه کنید. توجه داشته باشید که اگر بدون علم از این سم استفاده کنید، مشکلاتی برای گیاه شما ایجاد خواهد شد. گاهی این ایرادات تمام ذوق و شوق شما را در باغبانی از بین می برد. در ابتدا می خواهیم به بررسی بااهمیت ترین آپشن های توپاس بپردازیم.

ویژگی های سم قارچ کش پنکونازول (توپاس)

اگر به دنبال خرید سم قارچ کش پنکونازول هستید، باید بدانید که این سم در فروشگاه ها به نام توپاس شناخته می شود. توپاس نام اقتصادی سم پنکونازول است.سم ذکر شده تحت فرمولاسیون ویژه ای به نام ew 20 درصد در بازار ارائه می شود.

همچنین دوره کارنس سم توپاس به چهره تقریبی بین 14 تا 50 روز است، البته این موضوع همچنان بین متخصصان این حوزه قابل بحث است. از نظر علمی باید گفت که سم قارچ کش توپاس از خانواده شیمیایی تری آزول ها است.

در واقع سموم برای اینکه خاصیت سیستمیک داشته باشند، باید عضوی از این خانواده شیمیایی باشند. همچنین جالب هست بدانید که سم پنکونازول ازجمله امولسیون های روغن در آب است.

مکانیسم اثر سم قارچ کش پنکونازول (توپاس)

چنانچه با حوزه گل و گیاه آشنا باشید، می دانید که هر سمی مکانیسم اثر ممتاز خود را دارد. در نتیجه باید با توجه به ایرادی که گیاه شما دارد اقدام به خرید سم نمایید. در واقع هر سمی جهت برطرف ایراد خاصی فرموله شده است. سم قارچ کش پنکونازول نیز مکانیسمی سیستمیک دارد.

جهت آشنایی زیادتر با راندمان این قارچ کش پرطرفدار باید به شما بگوییم که توپاس از طریق برگ جذب گیاه می شود. پس از اینکه سم جذب گیاه شد، مکانیسم های گیاهی منجر جا به جایی آن می شوند. در نهایت با سم پاشی برگ ها تمام گیاه شما نسبت به ایراد پیش آمده ایمن خواهد شد.

چنانچه بخواهیم به چهره تخصصی تر به مقوله مکانیسم اثر قارچ کش توپاس نگاه کنیم، باید بگوییم این سم به چهره سیستماتیک از بیوسنتز دی متیلاسیون استروئیدها جلوگیری می کند، اختلال در این بیوسنتز در دیواره سلولی قارچ ها اختلال ایجاد خواهد کرد. در نتیجه قارچ توانایی پیشرفت نخواهد داشت و قارچ کش توپاس برنده میدان می شود.

موارد مصرف سم قارچ کش پنکونازول (توپاس)

موارد مصرف پس از خرید سم قارچ کش پنکونازول به نسبت محدود است. در واقع ماهیت قارچ کشی این سم سبب شده هست که برای از بین بردن موارد محدودی مورد استفاده قرار بگیرد. موارد زیر ازجمله رایج ترین مواردی هستند که از این سم جهت درمان استفاده می شود.

 • سفیدک پودری یا سفیدک سطحی
 • زنگ
 • لکه سیاه

هر سه بیماری فوق ازجمله بیماری های قارچی گیاهان هستند که لازم به قارچ کش پنکونازول دارند. البته باید بگوییم که نوع گیاه هم در استفاده از این سم ارزش دارد.

به طور کلی از قارچکش توپاس جهت از بین بردن قارچ در گیاهان زیر استفاده می شود:

 • گیاهان زینتی
 • انگور
 • درختان میوه حاوی دانه
 • درختان میوه حاوی هسته
 • سبزیجات

سازگاری و اختلاط سم قارچ کش پنکونازول (توپاس)

گاهی شدت و عمق بیماری های گیاهی به گونه ای هست که حتی قارچکش موثری مانند پنکونازول نیز قابلیت برطرف کردن آن ها را ندارد. در واقع گاهی بیمارهای گیاهی چنان مهلک هستند که گیاه را ضعیف و مستعد حمله دیگر آفات می کنند.

در چنین موقعیتی چاره کار چیست؟

برای دست یافتن به چاره کار پس از خرید سم قارچ کش باید شما بدانید که اختلاط سم پنکونازول با چه سم هایی توانایی پذیر است! سم توپاس و سم کاپتان دو سم قوی و کاربردی هستند که در کنارهم ترکیبی معجزه آسا را تشکیل می دهند. همچنین اگر قصد دارید که کمی قدرت قارچ کشی را افزایش دهید، از سولفور غافل نشوید.

میزان و نحوه مصرف پس از خرید سم قارچ کش پنکونازول (توپاس)

هرگاه که پس از خرید سم قارچ کش صحبت از چگونگی استفاده سم پنکونازول می شود، باید پرسید که چگونه و چقدر باید استفاده کنیم!

اما سوال دیگری در اولویت قرار دارد، برای چه گیاهی و چه بیماری قرار هست از این سم قوی استفاده شود؟

پس از اینکه گیاه و ایراد معلوم شد، متخصص گیاه پزشکی به شما میزان مورد لازم جهت مصرف را خواهد گفت. اما به چهره کلی برای درمان بیماری هایی همچون سفیدک سطحی، لکه سیاه، زنگ 50 تا 125 میلی لیتر در 1000 میلی لیتر آب استفاده می شود. اگر که گیاه شما از دسته گل و گیاهان آپارتمانی و زینتی است، پیشنهاد می شود که 125 میلی لیتر از سم را درون آب حل کنید.

البته به روش مصرف درج شده روی بسته بندی توجه کنید. احتیاط های لازم در مصرف سم قارچ کش پنکونازول (توپاس) در مصرف سموم همیشه به یاد داشته باشید که احتیاط های لازم مشخصی وجود دارد. بدون رعایت این احتیاط ها گیاه شما در معرض خطر قرار خواهد گرفت. به چهره کلی دو احتیاط در مصرف سم پنکونازول وجود دارد.

اگر گیاه را به تازگی هرس کرده اید، 80 روز صبر کنید و بعد از آن سمپاشی را انجام دهید. البته اگر شتاب دارید، 50 روز نیز کافی است. جهت تکرار سم پاشی باید فواصل 10 روز را در نظر بگیرید. بیش از 4 بار نیز سمپاشی را انجام ندهید که ممکن هست گیاه را دچار سوختگی کنید.

نحوه نگهداری پس از خرید سم قارچ کش پنکونازول (توپاس)

اگر شما باغدار بزرگی باشید، همیشه وجود مقداری سم در انبار ضرورت دارد. اما حتی اگر تنها برای چند گیاه زینتی در خانه سم بخرید، باید نحوه نگهداری آن را بدانید. به طور کلی تمامی سموم شرایط نگهداری یکسانی دارند.

4 دشمن همیشه برای سم های شیمیایی وجود دارد:

 • حرارت یا دمای بالا
 • نور خورشید
 • رطوبت بیش از حد
 • در معرض هوا بودن

در نتیجه باید جهت نگهداری سم پنکونازول این سم را در مکانی که دمای متعادل داشته باشد، قرار دهید. همچنین درب بسته بندی را به خوبی ببندید که برای استفاده مجدد اثر سم از بین نرفته باشد.

در آخر اگر لازم به مشاوره یا یاری در موضوع خرید سم قارچ کش چنکونازول یا توپاس دارید، با ما در ارتباط باشید. متخصصین سایت نهالستان گلابی همراه شما هستند که گیاهانی سالم داشته باشید.

منبع: bit.ly gg.gg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *