مشخات کامل جنسینگ |خرید جنسینگ اصل و قیمت ریشه جنسینگ | سایت گلابی

معرفی کامل گیاه جینسینگ

خرید جنسینگ

معرفی گیاه جینسینگ

جینسینگ یکی از گیاهان تقویت کننده و مقوی در جهان است و بهتر است آن را یک گیاه جوان یا دارویی بنامیم. در کتابهای سنتی و به زبان عربی ریشه گیاه را «جنسه» و «جنسا» می نامند. در فرانسه و انگلیسی جینسنگ ، جینسینگ Asiatie و جینسینگ چینی خوانده می شود. این گیاه از خانواده عشق Araliaceae است که نام علمی آن Panax ginseng است. این گیاه Panax ginseng است که بیش از 5000 سال در چین استفاده می شده است. این برای پزشکان عرب در قرن نهم میلادی شناخته شده بود.

برای خرید گل و مشاهده تنوع گل های آپارتمانی موجود در سایت گلابی می توانید کلیک کنید.

جینسینگ نام عمومی هر یک از 11 گونه گیاه همیشه سبز از خانواده Araliaceae است. پراکندگی آن اغلب در جنگل های شرق آسیا متمرکز است. البته این بدان معنا نیست که در سایر مناطق جهان نمی توان ژن سازی را یافت. بله ، ما در گیاهان برخی کشورها می بینیم که بسیاری از نژادهای وحشی رشد می کنند و رشد می کنند و بومیان آن منطقه از ریشه های آن برای مزایای درمانی آن استفاده می کنند.

یکی از این مناطق ایالات متحده است. در منطقه ویسکانسین ، نمونه های وحشی و بومی زیادی رشد می کنند که بومیان به طور گسترده ای از آنها استفاده می کنند. آنها حتی قصد خرید و فروش و جمع آوری آن را دارند. دستورالعمل های پرورش جینسینگ ، تولید بذرهای جنسینگ یا پرورش آنها در مزرعه در مناطق مختلف جهان متفاوت است. جینسینگ گیاهی برگریز است و قسمت بالای آن با شروع پاییز خشک می شود و در ابتدای بهار دوباره رشد می کند.

جنسینگ معمولاً در مکان های سایه دار (به ویژه دامنه های شمالی و شرقی) در جنگل های چوبی و مرطوب ، به ویژه جنگل های برگریز مانند صنوبر ، بلوط ، افرا و صنوبر ، بهترین رشد را دارد. جنگلهای بالغ با سایه 75 تا 80٪ ایده آل هستند.
برای رسیدن به سن بلوغ باید 7 تا 10 سال صبر کنید. در این سن ، ریشه های بزرگ جینسنگ بسیار ارزشمند و با کیفیت هستند. غالباً انتظار کشیدن این مدت برای کشاورز ناخوشایند است. در شرایط اقتصادی و متراکم ، معمولاً 4 سال کشت و برداشت محصول ژنتیکی است.
میوه جنسینگ نوعی توت است. جینسینگ معمولاً بعد از سال سوم شروع به گل دادن و تولید میوه می کند. در واقع ، با شروع بلوغ ، خوشه های گل نیز در تولید ژن تولید می شوند. در این توت ها دانه رشد می کند. اگر هدف شما برداشت بذر برای کاشت یا فروش است ، خوشه ها را در پاییز برداشت کنید.

 

ترکیبات شیمیایی جینسینگ

مطالعات گسترده ای در مورد ترکیبات شیمیایی برای کشف اسرار خاصیت درمانی ریشه انجام شده است و آنچه تاکنون گزارش شده این است که این گیاه حاوی گلوکوزیدهای استروئیدی به نام پاناسیلون ، یک ساپونین بنام پاناکسید یا پاناکسین است. صابون یک پایه روغنی فرار به نام پاناسین و یک هورمون و ویتامین های گروه  و ویتامین D ، ترکیبات استیلن ، استرول ها و در آخر یک گلوکوزید به نام جینسینگ است.
از این دارو برای تهیه داروهای جوان استفاده می شود که در ترکیبات دارویی استفاده می شود. گزارش دیگری حاکی از آن است که در سال 1974 ریشه های این گیاه و سایر اندام های گیاه توسط دانشمندان مورد بررسی قرار گرفت تا رازهای شگفت انگیز بهبودی آن کشف شود و تاکنون چندین عامل فیزیولوژیکی از آن جدا شده اند که مهمترین آنها لوزالمعده است که باعث افزایش مقاومت عضلانی در برابر بی نظمی و ناراحتی ، اسید پانکس ، که متابولیسم و ​​سیستم عروقی را تعدیل می کند و پاناکولین یا پانکس. ویولن ، که بر سیستم غدد درون ریز تأثیر می گذارد و پاناسه که مرکز عصب را تحریک می کند. جینسینگ تأثیر مثبتی بر دیابت دارد.

کاشت بذر جنسینگ و شرایط نگهداری از آن

قبل از خرید جنسینگ به نکات زیر توجه کنید:

خاک مورد نیاز برای کاشت: 50٪ پیت ماس ​​، 15٪ کوکوپیت و 35٪ شن و ماسه ، که پس از مخلوط شدن کامل باید با محلول قارچ کش و حشره کش در دوزهای بالا شستشو داده شود (اختیاری) و به مدت 24 ساعت در هوای آزاد گذاشته و سپس آبکشی شود برای از بین بردن اثرات سم و بعد از 24 ساعت آماده کاشت است.
بذرها را با دست می کاریم (بذر اصلی داخل پوسته است) و سپس آن را با دست روی خاکی که آماده کرده و در سینی نهال می ریزیم پهن می کنیم و آن را آبیاری می کنیم تا کاملاً مرطوب باشد و باید باشد به مدت 5 روز مرطوب است. روی آنها آب بپاشید (هر روز) و سپس 3 ماه ادامه دهید و بعد از سه ماه آبیاری را شروع کنید.
با خرید جنسینگ سم قارچ هم بخرید چون سم قارچ باید  هر ماه یک بار از سه ماه تا یک سال اسپری شود. رطوبت باید تأمین شود و تا سه ماه به آفتاب گرم احتیاج ندارد و معمولاً در گلخانه هایی با سایه … رشد می کند و برای تأمین رطوبت ، رویان تا دو یا سه ماه با پلاستیک پوشانده می شود و فقط بخشی از آن برای تبادل هوا باز خواهد ماند.
پس از خرید جنسینگ،معمولاً در سن 6 ماهگی از سینی نهال به گلدان منتقل می شود و در یک سالگی زده می شود تا بونسای شود.

آفات و بیماری های گیاه جینسینگ

جنسینگ در معرض بیماری های قارچی است و در صورت آلوده شدن، ساقه یکباره چروکیده و پوسیده می شود و درمان آن معمولاً بسیار دشوار و غیرممکن است. انجام خواهد داد
بیماری دوم کپک پودری است که بیماری بسیار سرسختی است که بهتر است هر دو ماه یکبار با سم پاشی سیستماتیک پیشگیری شود.
هنگام خرید جنسینگ توجه کنید که برگهای جنسینگ شباهت زیادی به فیکوس میکروکارپا دارند ، فقط بسیار نازک تر هستند و پیوند این فیکوس بر روی ژنسینگ به راحتی امکان پذیر است و شکست پیوند معمولاً نزدیک به صفر است.
البته این گیاه در دنیای حرفه ای در رده بونسای های حرفه ای قرار ندارد اما به دلیل زیبایی ، رشد عالی و قیمت بسیار ارزان در سراسر جهان محبوب است. کود NPK و کود ماهی آهن یکبار به رشد گیاه کمک می کنند. و بهترین خاک پیت ماس ​​و ماسه 50/55 برای این گیاه است. هر دو ماه یک بار شاخه ها باید کوتاه و هرس شوند و سالی یک بار همه برگ ها هرس شوند. که معمولاً بهترین زمان در ماه مارس است. هرس سر شاخه ها و برگ ها به رشد غده جنس ساز کمک می کند.
خرید جنسینگ

شرایط نگهداری بونسای جنسینگ

قبل از خرید جنسینگ باید شرایط زیر را برای رشد آن فراهم کنید:

نور مورد نیاز جینسینگ :

جینسینگ مکانی آفتابی و دور از نور مستقیم خورشید را ترجیح می دهد. این مکان بسیار سایه دار برای این بونسای است ، اگرچه مقاومت خوبی در برابر نور کم دارد.
بنابراین خوشحال خواهد شد اگر آن را نزدیک پنجره ای رو به جنوب یا غرب قرار دهید. اگر از لامپ های گرمایشی استفاده می کنید ، مراقب باشید گیاه را خیلی نزدیک نگذارید و سعی کنید بین بونسای و لامپ حدود 31 سانتی متر فاصله داشته باشید. اگر بونسای رو به پنجره است ، آن را روزانه 90 درجه بچرخانید.

دمای مناسب جینسینگ :

دما باید نسبتاً ثابت نگه داشته شود. حداقل 16 و حداکثر 27 درجه سانتیگراد و کمتر از 12 درجه سانتیگراد نیست. کمترین دما در زمستان 15 درجه سانتیگراد و حداکثر آن در تابستان 24 درجه سانتیگراد است.

آبیاری جینسینگ :

معمولاً هفته ای دو بار در بهار و تابستان ، هفته ای یک بار در پاییز و هر دو هفته یک بار در زمستان برای این گیاه کافی است. هرچه محیط روشن تر و گرمتر باشد ، آب بیشتری نیز مورد نیاز است. بین دو آبیاری ، خاک سطحی (معمولاً تا عمق یک سانتی متر) باید خشک شود ، اما هرگز اجازه ندهید خاک کاملا خشک شود. آب بدون کلر در دمای اتاق آبیاری می شود. حدود یک سوم فنجان آب را به آرامی در پایه گیاه بریزید. گاهی اوقات خاک به کمتر از این مقدار نیاز دارد.
اجازه ندهید آب به ریشه های هوایی وارد شود و آب نباید در پایه گیاه جمع شود بلکه باید به سرعت در خاک جذب شود. آبیاری زیاد باعث پوسیدگی ریشه ها می شود. بونسای جینسینگ را به آرامی یک بار و تا دو بار در روز اسپری کنید .

رطوبت مناسب جینسینگ :

از گلدان حاوی سنگریزه برای ایجاد رطوبت مناسب استفاده کنید. کمبود آب باعث کوچک شدن برگها می شود اما به محض بهبود شرایط ، برگها دوباره رشد می کنند.

خاک جینسینگ :

در هنگام خرید جنسینگ بدانید که خاک مناسب برای تولید بونسای باید سبک و دارای زهکشی مناسب باشد و بتواند مقداری رطوبت را حفظ کند. ترکیب کوکوپیت ، ماسه ، و مقداری ورمیشل برای این گیاه مناسب است.

 

ترکیبات مناسب خاک بونسای جنسینگ

۱ – %۳۰ کوکوپیت ۲۰%برگ – ۲۰%خاک باغچه – ۱۵%کود دامی – ۱۰%ماسه -۵%پوست برنج
۲ – %۲۵ کوکوپیت – ۳۰% برگ – ۲۰ % خاک باغچه – ۱۵% ورمی کومپوست – ۱۰% ماسه
۳ – %۵۰ کوکوپیت – ۲۵% خاک باغچه – ۱۵% کود دامی یا ورمی کومپوست – ۱۰% ماسه
۴ – %۷۰پیت ماس – ۲۰% خاک باغچه – ۱۰% ماسه

تغذیه و کوددهی جینسینگ

کود باید غنی از نیتروژن ، ویتامین ها و اسید فسفریک باشد و هر دو هفته یکبار در فصل رشد (بهار و تابستان) به گیاه داده شود. می توانید گلوله های کود را یک باره در خاک بیندازید و هر زمان که گلوله ها از بین رفت این کار را تکرار کنید. (3 تا 6 ماه) در پایان فصل رشد (سپتامبر) کود دادن را متوقف کنید.

هرس جینسینگ

پس از خرید جنسینگ، برداشتن شاخه ها و جوانه های جدید می تواند در طول سال (ترجیحاً در بهار و تابستان) انجام شود. پس از رشد 5 یا 6 برگ در شاخه های جدید ، آنها را به دو یا سه قلمه بزنید. برای اینکه سیستم ریشه فضای بیشتری برای رشد داشته باشد ، باید هر سال یا هر دو یا سه سال در اوایل بهار درست قبل از فصل رشد باشد. گلدان ها را عوض کنید و از خاکی استفاده کنید که غنی از مواد مغذی باشد و زهکشی خوبی داشته باشد.

 

نحوه تکثیر جینسینگ

بونسای جینسینگ از طریق قلمه برگ قابل تکثیر نیست. برای این منظور باید از قلمه های ساقه استفاده شود. یک یا دو برگ را در انتهای قلمه های ساقه ببرید. ساقه را در یک گلدان بسیار کوچک پر از پایه سبزی مرطوب و مخلوط با POTTING MIX قرار دهید.
سپس قلمه ها و گلدان ها را در کیسه پلاستیکی تمیزی که باد کرده اید قرار دهید و انتهای آن را محکم ببندید. این کیسه پلاستیکی رطوبت موجود در خاک و اطراف برگ ها را حفظ می کند. آن را در جایی قرار دهید که نور طبیعی غیرمستقیم زیادی دریافت کند.
بعد از 4 تا 6 هفته و به تدریج طی یک هفته ، پلاستیک را باز کرده و بردارید. قلمه ها اکنون باید دارای تعدادی ریشه سالم باشند. سپس باید تعمیر و نگهداری و آبیاری را شروع کرده و به تدریج نور را افزایش دهید. به این ترتیب شما یک درخت کوچک ایجاد می کنید که به شکل بونسای جینسینگ نیست. این هنرمندی است که تربیت او نیاز به سالها آموزش دارد.
برای خرید جنسینگ و اطلاع از قیمت آن با شماره تماس درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.
منبع: bit.ly is.gd gg.gg

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *