چرا خرید نهال انگور از سایت گلابی؟

اگر قصد خرید نهال انگور را دارید نهالستان گلابی با فروش نهال های دارای گواهی سلامت به شما اطمینان می دهد که بهترین و باکیفیت ترین نهال ها را خریداری خواهید کرد.
انگور جز میوه‌های پرطرفدار در کشور ایران و سایر کشورها می‌باشد و باتوجه به انواع بسیار زیادی که دارد برای همه سلیقه‌ها مناسب است. به‌طورکلی میوه انگور به دو گروه دانه‌دار و بدون‌ دانه تقسیم می‌شود و هر یک از این دو گروه شامل انواع مختلف میوه انگور می‌باشد.
انگور بی‌دانه جز پرطرفدارترین گروه انگور می‌باشد که فراورده کشمش نیز از همین نوع انگورها تولید می‌شود؛ لازم به ذکراست که انگورهای دانه‌دار به دلیل درشتی حبه‌ها از ظاهر زیبایی برخوردار است و همچنین خواص درمانی زیادی دارند.
عمر مفید درخت انگور 75 تا 80 سال است و اگر قصد کاشت انگور در گلخانه را دارید باید سرمایی بین 7تا10 درجه سانتی‌گراد را به مدت 2تا3ماه مهیا کنید تا نهال انگور به خوبی رشد کند.
انگورهای دانه‌دار و بی‌دانه، در رنگ های سرخ، سیاه و زرد وجود دارند. قبل از خرید نهال انگور اطلاعات لازم درمورد انواع آن و شرایط محیطی مناسب را کسب کنید و جهت خرید نهال انگور به باغبانی‌های معتبر مراجعه نمایید.
مناسب ترین قیمت فروش نهال انگور

فروش نهال انگور

چگونه نهال مناسب بخریم؟

امروزه یکی از دغددغه باغ دارها خرید نهال از نهالستان معتبر می باشد. سایت گلابی با محوریت خرید نهال به صورت مستقیم و ارزیابی نهالستان های هر استان به معرفی آنها میپردازد که شما میتوانیدبا خیال راحت نهال مورد نظر خود را خرید نمایید و آن را حتی در باغ خود تحویل بگیرید. حتی اگر شما فروشنده نهال هستید میتوانید اطلاعات فرم را پرکنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند و در صورت تایید شما هم به فروش نهال در سایت گلابی بپردازید.

سایت گلابی تنها وب سایت در حوزه خرید و فروش مستقیم نهال از نهالستان می باشد که دارای بیش از 50 کارشناس کشاورز در تمام استان ها می باشد. با خیال آسوده باغ خود را با میوه ها رنگارنگ زیبا کنید.

خرید نهال با مناسب ترین قیمت

توضیحات بیشتر برای خرید نهال انگور

چه شرایطی برای کاشت نهال انگور مناسب است؟
قبل از خرید نهال انگور شرایط زیر را را مورد بررسی قرار دهید:

آب و هوا

نهال انگور در مقابل سرمای زمستان مقاومت بسیار خوبی دارد و مهم‌ترین نکته برای رشد این درخت فصل بهار و تابستان گرم می‌باشد.
پس برای خرید نهال انگور به این نکته توجه کنید که شرط تولید محصول خوب آب وهوای نسبتا ملایم تابستان است.

میزان آب

میزان آبیاری نهال انگور به عوامل مختلفی از قبیل عمق کاشت و دمای محیط بستگی دارد؛ در خاک‌های کم عمق و رسی باید دفعات آبیاری را بیشتر کرد، زیرا معمولا آب در نزدیکی سطح خاک باقی‌مانده و به سرعت تبخیر می‌شود. همچنین در آب‌وهوای گرم‌تر نیاز به آبیاری بیشتری است.
نهال انگور از خردادماه تا اواسط مهرماه نیاز به آبیاری دارد و اگر سایر شرایط باغ مناسب باشد هر دو هفته یکبار آبیاری برای رشد این نهال کافی می‌باشد.

خاک

خاک مناسب در کنار سایر موارد اهمیت دارد. خاک‌های سبک و عمیق با مقداری شن برای کاشت نهال انگور مناسب‌اند و خاک‌های اسیدی و نمکی باعث عدم رشد این درخت می‌شوند. عواملی همچون کود شیمیایی مورد استفاده، نحوه شخم زدن خاک، تکان دادن خاک از عمق زمین و … قبل از کاشت نهال انگور به رشد محصول این نهال کمک می کند.
بهترین زمان خرید و کاشت نهال انگور
بهترین زمان برای کاشت نهال انگور زمانی است که نهال در خواب باشد. برای مناطقی که آب و هوای معتدل و نیمه سرد دارند پاییز بهترین فصل برای کاشت نهال انگور است و در مناطقی که سردسیر هستند  توصیه می‌شود پس از یخبندان و بادهای شدید انجام شود.
توصیه می‌کنیم پس از خرید نهال انگور از افراد باتجربه همان منطقه درمورد کاشت نهال مشورت بگیرید تا  به محصول دهی سریع‌تر برسید.
انواع نهال انگور
انواع نهال انگور که در ایران کشت می شوند عبارتند از :
انگور شاهرودی، انگور یاقوتی، انگور عسگری، انگور بی دانه، انگور بی دانه قرمز،انگورمهره، انگور کشمشی، انگور شاهانی، انگور یزدانی، انگور مراغه ای ، انگور خلیلی، انگور گوهر، انگور لعل حسینی، انگور رازقی شیرازی، انگور مسکه و …
نحوه کاشت درخت انگور

کاشت درخت انگور با استفاده از نهال

خرید نهال انگور از مراکز معتبر باغبانی بسیار مهم است. نهالی را خریداری کنید که ریشه‌های مناسبی داشته باشد زیرا این کار باعث می‌شود عمل ریشه زایی با سرعت انجام شود.

کاشت نهال انگور با قلمه

در روش قلمه زدن باید از قلمه‌هایی که دیر ریشه دار می‌شوند استفاده کرد.
ابتدا باید شیارهایی موازی هم را داخل گلخانه آماده کنید و حدود 30 سانتی‌متر عمق دهید. سپس قلمه‌های مدنظر خود را در گودال‌هایی با عمق تقریبا  40 سانتی‌متر قرار دهید و فاصله هر گودال را حداکثر 10 سانتی‌متر باشند.
یکسال این قلمه‌ها را داخل گلخانه نگهداری کنید تا به خوبی ریشه‌زایی کنند، سپس در پاییز همان سال قلمه‌هایی که ریشه‌های مناسبی دارند را به زمین اصلی انتقال دهید.
هنگام انتقال قلمه‌ها میزان آبیاری بسیار مهم است. توجه کنید که علف‌های هرز را نیز هر چندوقت اصلاح کنید تا به رشد ریشه قلمه‌ها آسیبی نزنند.
چه موقع میوه انگور برداشت می‌شود
هنگام خرید نهال انگور به این نکته توجه کنید که در سال اول و دوم نباید از نهال‌های جدید انتظار محصول داشت. به‌طور کلی برداشت انگور از باغ‌ها به نوع انگور و آب‌وهوای محل کاشت بستگی دارد، اما معمولا برداشت از تیرماه شروع می‌شود و تا اوایل آبان‌ماه ادامه دارد.
نهال انگور پس از بالغ شدن حدود 200کیلوگرم محصول می‌‌دهد و برداشت این محصول توسط نیروی انسانی و بادست انجام می‌شود.
فراورده های انگور و خواص آنها
از انگور فرآورده‌های غذایی مختلفی به دست می آورند که شامل: کشمش، شیره انگور، روغن هسته انگور، عصاره هسته انگور، سرکه، آبغوره و غوره است.

کشمش

هر چقدر مدت زمان خشک شدن انگور بیشتر باشد، مواد مغذی آن بیشتر خواهد بود.
کشمش تقویت کننده بدن است و خواص درمانی همچون بهبود بیماری‌های تنفسی، کلیوی و …. دارد.

شیره انگور

شیره انگور از فراورده‌های بسیار خوشمزه انگور می‌باشد که تقویت کننده بدن است و از ترکیبات آن با سایر مواد غذایی برای درمان یرقان، بهبود ضعف اعصاب و درمان کک‌ها استفاده می‌شود.

روغن هسته انگور

روغن هسته انگور فاقد بو است و طعم خوبی دارد؛ این روغن موثر درکاهش کلسترول خون است و می‌توان به عنوان روغن پخت و پز هم استفاده کرد.

هسته انگور

هسته انگور از لحاظ طبی بسیار مفید است و برای رفع اسهال و درمان بیماری سل نیز بسیار مفید است.
منبع : bit.ly