چرا خرید نهال گلابی از سایت گلابی؟

اگر قصد خرید نهال گلابی را دارید، می‌توانید از نهالستان گلابی اقدام کنید. سایت گلابی بهترین خدمات و امکانات را با استفاده از بروزترین روش‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید خرید نهال خود را به بهترین نحو انجام دهید. یکی از نکاتی که همواره در این سایت مدنظر بوده، توجه به سلامتی نهال است؛ به همین منظور تمامی نهال‌های موجود در سایت گلابی دارای شناسنامه و گواهی بهداشت زیر نظر متخصصان جهاد‌کشاورزی کلینیک گیاه پزشکی هستند.
برای خرید نهال گلابی و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره تلفن‌ موجود در سایت تماس بگیرید.
درخت گلابی در ایران چهار گونه درختچه دارد. در سال‌های اخیر انواع گوناگونی در ایران رایج شده است، که میوه‌ی آن‌ها به‌عنوان خوراکی استفاده می‌شود. اما گونه‌هایی نیز وجود دارد که از نقاط مختلف جهان به ایران صادر می‌شود و استفاده‌های زینتی دارد.
خرید و فروش نهال گلابی

فروش نهال گلابی

چگونه نهال مناسب بخریم؟

امروزه یکی از دغددغه باغ دارها خرید نهال از نهالستان معتبر می باشد. سایت گلابی با محوریت خرید نهال به صورت مستقیم و ارزیابی نهالستان های هر استان به معرفی آنها میپردازد که شما میتوانیدبا خیال راحت نهال مورد نظر خود را خرید نمایید و آن را حتی در باغ خود تحویل بگیرید. حتی اگر شما فروشنده نهال هستید میتوانید اطلاعات فرم را پرکنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند و در صورت تایید شما هم به فروش نهال در سایت گلابی بپردازید.

سایت گلابی تنها وب سایت در حوزه خرید و فروش مستقیم نهال از نهالستان می باشد که دارای بیش از 50 کارشناس کشاورز در تمام استان ها می باشد. با خیال آسوده باغ خود را با میوه ها رنگارنگ زیبا کنید.

خرید نهال با مناسب ترین قیمت

توضیحات بیشتر برای خرید نهال گلابی

شرایط کاشت نهال گلابی
گلابی میوه‌ای است که انواع واقسام متعددی دارد، 20تا 30متر رشد می‌کند وخیلی راحت می‌شود درخت گلابی را درحیاط خانه خود کاشت.
قبل از خرید نهال گلابی بهتر است با شرایط کاشت این نهال آشنا شوید.
فاصله لازم برای کاشت نهال گلابی خیلی مهم است که باید حدود هشت الی هفت مترباشد و برای نهال‌های پا کوتاه این فاصله بین سه الی چهارمتر باید درنظر گرفته شود.
این نهال‌ها را نباید درمناطق گرمسیری کاشت.
درخت گلابی نباید هیچ وقت در محلی که قبلا در آنجا حتی یکباردرخت گلابی کاشته شده است دوباره کاشته شود. 
 

چه خاکی مناسب کاشت گلابی است؟

قبل از خرید نهال گلابی توجه به نوع خاکی که قرار است نهال گلابی در آن کاشته شود بسیار مهم است.
برای انتخاب محل کشات بهتراست زمینی که برای کاشت استفاد می‌کنید، عمیق وشنی، رسی یا قوی ونم‌دارباشد ودرصورتی که نهال گلابی در محلی که خاک آن شنی وخشک یا رسی مرطوب باشد کاشته شود دوام درخت کمترمی‌شود.
در کل خاک‌هایی که رطوبت را در خود نگه میدارند برای این نهال مناسب نیستند.   
زهشکی خاک خیلی مهم است، حتما قبل کاشت از زهشکی مناسب خاک مطلع شوید.
 

بهترین زمان کاشت نهال گلابی چه زمانی است؟

قبل از خرید نهال گلابی ابتدا باید زمان مناسب برای کاشت این نهال را بدانید. بهترین زمان برای کاشت نهال گلابی بازه زمانی بین اوایل اردیبهشت تا تیرماه است، که زمان خوبی برای کاشت نهال گلابی می باشد.
نهال گلابی مقاومت بالایی در برابر سرما دارد، و از جمله نهال‌هایی است که می‌شود درمناطق سردسیر و نیمه‌سردسیر کاشت.
ومی‌تواند دمایی 25- تا40- را تحمل کند. بنابراین اگر قصد خرید نهال گلابی را دارید حتما توجه داشته باشید که منطقه شما سردسیر باشد.
 

نحوه ابیاری چگونه است؟

بعد از خرید نهال گلابی درسال اول باید هرهفته دوبار نهال رو آبیاری کنید و پس از سال اول می توانید این بازه زمانی را افزایش دهید.
ولی توجه داشته باشید ابیاری بیش ازاندازه سبب پوسیده شدن و از بین رفتن نهال می شود.
 

نحوه کودهی درخت گلابی چگونه است؟

برای کاشت اول باید مقدار زیادی کود جهت کوددهی نهال به زمین بدهید و بعد از اینکه زمین از کودها تغدیه کرد، سپس نهال را بکارید، به عبارت دیگر کود را اول با خاک مخلوط کنید بعد نهال را بکارید.
 

مقدار نور لازم برای رشد نهال گلابی

این نهال‌هارا باید در جایی کاشت که در طول روز ازنورمستقیم  افتاب بهرمند شوند و اگر خوب از نور افتاب بهرمند نشوند،باعث ریزش غنچه‌هایی گل میشود.
زمان تقریبی تابش نورافتاب برای نهال گلابی 6 ساعت در روز در نظر گرفته شده است.
 

عمق مناسب برای کاشت چقدر است؟

برای کاشت این نهال ها به طور متوسط باید گودالی به عمق 7.5 و پهنایی ریشه نهال، حفر کنید.
 

هرس نهال گلابی

هرس گلابی ازاوایل فروردین پیش از آن که رشد سال جدید شروع شود انجام بدهید، و باید قسمت‌هایی از نهال که رشد انبوه دارد،شاخه‌های مرده و شاخه‌های ناسالم را هرس کنید.
هرس به موقع باعث رسیدن نور خورشید به همه نقاط نهال می‌شود، رشد نهال را افزایش می‌دهد.
 

افت های نهال گلابی

بعد از خرید نهال گلابی ممکن است با آفات و بیماری های این نهال مواجه شوید از جمله افت های گلابی به شته،شپشک های گیاهی و کنه‌های گیاهی می توان اشاره کرد.
یکی از بیماری‌هایی که در این نهال خیلی رایج است بیماری آتشک هست که توسط نوعی باکتری ایجاد می‌شود، تابستان گرم و هوایی خشک باعث جلوگیری این بیماری میشود.
ویژگی های نهال گلابی سالم
قبل از خرید نهال گلابی حتما از سلامت آن اطمینان حاصل کنید.
  1. به ریشه‌ها توجه کنید نباید دارایی لکه سیاه باشند همین طور باید ریشه قوی داشته باشند.
  2. نهال‌هایی را انتخاب کنید حداقل سن آن ها دوسال باشد و سن آن ها به سه سال نرسیده باشد.
  3. تنه و شاخه‌هایی نهال سالم و بدون زخم باشد.
  4. پوست تنه صاف و یکدست باشد و شاخه ها خشک نباشد 
 
قیمت مناسب برای خرید نهال گلابی چقدر است؟
قیمت نهال گلابی خوب به عوامل زیادی بستگی دارد، در شرایط فعلی کشور گفتن قیمتی که تغییر نکند کمی سخت است، اما حدود قیمتی نهال گلابی از 45 هزار تومان تا 130 هزار تومان است. باز هم در صورت خرید تک وعمده این نرخ متفاوت است.
بهترین و پرفروش ترین نهال‌هایی گلابی کدام نهال است؟
با توجه به هر منطقه این جواب‌ها تغییر خواهند کرد زیرا در هر منطقه نوع بخصوصی از این نهال کاشت می‌شود.
اگر به صورت جامع به قضیه نگاه کنید نهال گلابی درگزی،بیروتی،شاه میوه و … جزو بهترین و پرفروش ترین نهال‌ها هستند.