مشخصات،قیمت و خرید پیت ماس | نهالستان گلابی

خرید پیت ماس

خرید پیت ماس

خرید پیت ماس: پیت ماس ماده الیافی مرده‌ای هست که هنگام تجزیه خزه‌ها و دیگر مواد زنده در گودال‌ها و باتلاق‌هایی که این خزه‌ها در آن ها رشد کرده‌اند، تشکیل می‌شود. تفاوتی که بین این ماده و دیگر کمپوست‌ها وجود دارد این هست که پیت ماس زیادتر از خزه تشکیل شده هست و تجزیه آن بدون حضور هوا اتفاق می‌افتد و سرعت تجزیه آن خیلی کند است. شاید چندین هزار سال طول بکشد تا این بستر تشکیل شود. از آنجا که روند تجزیه و تشکیل این خاک مکمل خیلی کند است، به عنوان یک منبع تجدید ناپذیر شمار می‌شود. پرورش دهندگان گل و گیاه و باغداران از پیت ماس به طور عمده به عنوان اصلاح کننده خاک استفاده می‌کنند.قبل از خرید کود این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

این ماده اسیدی هست بنابراین با بیفزایید کردن آن به بسترهای کاشت، خاک اسیدی‌تر می‌شود و مصرف آن برای گیاهان اسید رفیق پیشنهاد می‌شود. این محصول خیلی لطیف و سبک هست و می‌تواند تا چند برابر وزن خود آب ذخیره کند. بیفزایید کردن آن به بسترهای کشت منجر سبک‌تر شدن آن ها می‌شود و با جذب رطوبت و مواد مغذی که همراه آب به گیاه اطلاعات می‌شود در چهره لزوم می‌تواند رطوبت و مواد مغذی را در اختیار ریشه گیاه قرار دهد. پیت ماس برخلاف دیگر کمپوست‌های دیگر حاوی میکروارگانیسم‌های مضر یا دانه‌های علف‌های هرز نیست. از این محصول بطور خالص برای کاشت گیاه استفاده نمی‌شود و معمولاً بصورت مخلوط با دیگر خاک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما به دلیل سبک بودن و قابلیت خوب حفظ رطوبت برای کشت اولیه بذر، نشا کردن و حتی قلمه زدن بعضی از گیاهان بطور خالص استفاده می‌شود.

خرید پیت ماس

خرید پیت ماس بهکام

پیت ماس بهکام از بهترین انواع وارداتی این محصول می‌باشد که در داخل سرزمین بسته بندی شده است. این ماده آلی بافت خاک را اصلاح کرده و رطوبت خاک را در مدت طولانی‌تری حفظ می‌کند. به دلیل سبک بودن با بیفزایید کردن آن به خاک‌های سنگین منجر به هوادهی بهتر به عمق این بسترها می‌شود.

رنگ این پیت ماس تیره هست بنابراین حاوی مواد آلی بیشتری هست و در نتیجه ریشه‌های گیاه تغذیه کامل‌تری خواهند داشت. از این محصول بصورت جداگانه برای کاشت بذر و قلمه‌زنی نیز می‌توان استفاده کرد و معمولاً قلمه گیری در این بستر موفقیت زیادی دارد چون هم رطوبت بطور یکنواخت در دسترس قلمه قرار می‌گیرد و هم بافت لطیف آن برای ریشه‌های ظریف اولیه بستری مناسب می‌باشد.

خرید پیت ماس گیلدا

پیت ماس گیلدا از عبارت بسترهای سبکی هست که بافت آن کاملاً یکدست و پودر شده هست بنابراین برای مخلوط کردن با بسترهای کاشت گیاهان کوچک‌تر و ظریف‌تر مانند کاکتوس‌ها و گیاهانی که بافت ترد و حساسی دارند هم مناسب هست و راندمان آن‌ها را بالاتر می‌برد.

این خاک مکمل برای کاشت بذر هم به‌خوبی عمل می‌کند و منجر به جوانه‌زنی سریعتر بذرها می‌شود چراکه به دلیل بافت سبکی که دارد علاوه بر حفظ رطوبت برای بذر و رساندن اکسیژن کافی به آن، هنگام جوانه‌زنی بذرها را اصطلاحاً خفه نمی‌کند و در نتیجه راحت‌تر از بستر کشت بیرون می‌آیند. از این بستر هم در کشت بذر و قلمه و هم بصورت مخلوط شده در دیگر بسترها می‌توان بهره برد.

خرید پیت ماس خالص اکوپروم

پیت ماس خالص اکوپروم بالاترین درصد مواد آلی در حدود ۸۷% را دارد و بافت یکدست و نرمی دارد. این محصول استخراج شده از معدن اکوپروم روسیه می‌باشد و جهت کاشت بذر، قلمه، گل و گیاهان زینتی و انواع درختان استفاده می‌شود.

به دلیل اسیدیته بالای معدن اکوپروم این محصول بطور طبیعی استریل شده هست و همین امر منجر شده تا از ورود میکرو ارگانیزم‌های مضر به آن جلوگیری شود. می‌توان گفت این پیت ماس خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد و از رشد عوامل بیماری زای قارچی و باکتری‌های مضر تا حد زیادی جلوگیری می‌کند.

پی اچ محصول پایانی به ۷ رسیده و توسط برخی عناصر شیمیایی مانند نیتروژن، فسفر، پتاسیم، آهن، منگنز، گوگرد غنی شده است. در این پیت ماس هیومیک اسید نیز وجود دارد که خود منجر افزایش جذب مواد غذایی خواهد شد. این محصول را به خاک‌های شنی یا رسی و فقیر از مواد غذایی می‌توان جهت اصلاح بافت خاک و مغذی‌تر کردن آن هم بکار برد.

در صورت تمایل برای خرید پیت ماس از سایت نهالستان گلابی با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

منبع: bit.ly gg.gg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *