چرا خرید نهال گردو از سایت گلابی؟

گردو همیشه جز محصولات پرمصرف مردم بوده و خواهد بود و با توجه به بازار فروشی که دارد، خرید نهال گردو و کاشت آن می‌تواند سود زیادی را برای کشاورزان به ارمغان بیاورد.یک کشاورز با بررسی شرایط اقلیمی منطقه خود می‌تواند با یک سرمایه اندک به خرید نهال گردو بپردازد و پس از چند سال یک باغ گردو با فروش بالا داشته باشد.ارتفاع درختان گردو حداکثر6متر است و رشد طولی بیشتری ندارند.خرید نهال گردو و کاشت آن امروزه بسیار گسترده است، اما هم‌چنان در بازار کمبود این محصول حس می‌شود، پس با بالابردن سطح اطلاعات خود و آشنایی با انواع و نحوه کاشت آنها به راحتی می‌توان در کنار رقبا به سود‌دهی بالا رسید. لازم به ذکر است که تولید کنندگان اصلی گردو در جهان ایران، آمریکا، ترکیه و اوکراین می‌باشند.

خرید و فروش نهال گردو

فروش نهال گردو

چگونه نهال مناسب بخریم؟

امروزه یکی از دغددغه باغ دارها خرید نهال از نهالستان معتبر می باشد. سایت گلابی با محوریت خرید نهال به صورت مستقیم و ارزیابی نهالستان های هر استان به معرفی آنها میپردازد که شما میتوانیدبا خیال راحت نهال مورد نظر خود را خرید نمایید و آن را حتی در باغ خود تحویل بگیرید. حتی اگر شما فروشنده نهال هستید میتوانید اطلاعات فرم را پرکنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند و در صورت تایید شما هم به فروش نهال در سایت گلابی بپردازید.

سایت گلابی تنها وب سایت در حوزه خرید و فروش مستقیم نهال از نهالستان می باشد که دارای بیش از 50 کارشناس کشاورز در تمام استان ها می باشد. با خیال آسوده باغ خود را با میوه ها رنگارنگ زیبا کنید.

خرید نهال با مناسب ترین قیمت

توضیحات بیشتر برای خرید نهال گردو

چه شرایطی برای کاشت نهال گردو مناسب است ؟

قبل از خرید نهال گردو به نکات زیر توجه کنید:

خاک

نهال گردو معمولا در خاک‌های مختلف رشد می‌کند اما مناسب‌ترین خاکی که به بازدهی محصول کمک می‌کند خاک‌های مرطوب، اندکی ماسه‌ای و عمیق است؛ ریشه درخت گردو در این مدل خاک‌ها به‌خوبی می‌تواند پخش و گسترده شود و با استقامت ریشه و رشد راحت آن، نهال گردو به درختی تنومند تبدیل می‌شود.

آب و هوا

نهال گردو در مناطق سرد و معتدل رشدخوبی دارد و درمناطق خشک برای رشد بهتر باید آبیاری منظم شود. البته از نکات مهم دیگر این است که هرچه فاصله بین نهال‌های گردو مناسب‌تر باشد، نهال گردو رشد بهتری خواهد داشت.

بهترین زمان خرید نهال گردو و کاشت آن

بهترین زمان خرید نهال گردو و کاشت آن در پایان فصل بهار و یا اواسط پاییز است. هنگام خرید نهال گردو باید توجه کنید که نهال جوان باشد و این نهال‌های جوان را باید هم از سرمای زمستان و هم از سرماهای بهاره محفوظ نگه داشت، برای همین در زمان پیشنهادی هم هوا گرم است و هم خاک و ریشه نهال گردو از یخ‌زدگی درامان می‌ماند.

نحوه کاشت نهال گردو

نوع‌های جدید گردو درهمان سال اول محصول می‌دهد و پنج سال پس از خرید نهال گردو و کاشت آن می‌توانید حدود 60کیلوگرم نهال گردو خشک را به بازار ارایه کنید.

اگر قصد دارید باغ گردو ایجاد کنید در هنگام خرید نهال گردو، نوع پیوندی آن را خریداری کنید.

ابتدا گودالی با عمق مناسب با ارتفاع 60سانتی‌متر را حفرکنید و نهال گردو را بدون آن‌که تحت فشار باشد داخل گودال قرار دهید. سعی کنید در هنگام خرید نهال گردو، نهالی را انتخاب کنید که ریشه‌های مناسبی داشته باشد.

پس از قراردادن نهال در گودال داخل آن را با خاک نرم پر کنید و خاک اطراف ریشه را فشرده کنید و در پایان هم نهال را خوب آبیاری کنید زیرا احتمال دارد ریشه نهال خشک باشد و بهتر است رطوبت به آن برسد.

ریختن کودشیمیایی، کود باغچه و برگ‌های خرد شده هم می‌تواند به رشد نهال کمک کند.

انواع نهال گردو

معمولا براساس محل کاشت گردو و شرایط اقلیمی هر منطقه گردوهای مختلفی وجود دارد که بهتر است متناسب بازمین کشاورزی کاشته شود؛ همچنین در هنگام خرید نهال گردو، اطلاعاتی در مورد نوع آن در اختیار شما قرار داده خواد شد.

به طور کلی گردو منشا ایرانی دارد و میوه آن بسیار درشت و حاوی مغزی با کیفیت است، اکثر گردوهای ایرانی رشد خیلی خوبی دارند و مقاومت خوبی هم در مقابل سرمای زمستان از خود نشان می‌دهند.

4 نکته درمورد گردو

عدم آبیاری درست روی کیفیت و سفیدی مغز گردو تاثیر می‌گذارد.

نور کم خورشید باعث عدم رشد نهال گردو می‌شود.

پوست سبز میوه گردو، مغز گردو و چوب درخت گردو از فراورده‌های درخت گردو است.

دوره آبیاری درخت گردو از اواخر بهار تا پایان برداشت محصول ادامه دارد.

خواص میوه گردو

مغز گردو جز منابع سرشار از ویتامین است؛ گردو به عنوان تصفیه کننده خون عمل می‌کند و خون‌ساز می‌باشد. مربای گردو جز موادغذایی خیلی مفید است و خوردن آن از بروز سنگ کلیه و کیسه صفرا جلوگیری می‌کند. مغز گردو به بدن کمک می‌کند که آهن موردنیاز خود را جذب کند و از سکته قلبی هم جلوگیری می‌کند.

منبع : bit.ly  tinyurl.com