خرید اینترنتی کود

خرید کود: یکی از مهمترین کارها و ابزارهای لازم برای باغبانی و پرورش گیاهان خرید کود است. برای داشتن گیاهان سالم و فرآورده پربار باید بطور مرتب کوددهی چهره پذیرد. گیاهان بخاطر اینکه غالبا مواد غذایی بااهمیت خود را از خاک بدست می آورند، لذا باید تغذیه مناسبی از طریق خاک داشته باشند. خاک غنی و سرشار از مواد مغذی مورد لازم گیاه، موجب سرسبزی و رشد و نمو گیاه می شود. بخاطر اینکه گیاه نمی تواند به خودی خود مواد مورد لازم خود را تامین کند، لذا از طریق کوددهی دقیق و مناسب باید آنرا تامین کرد. نداشتن کود مناسب و کافی رشد گیاه را با تاخیر مواجه کرده و به مرور وقت و در چهره تداوم منجر به مرگ گیاه می شود.

به همین ترتیب کود بیشمار نیز نتیجه تصویر داشته و به اصطلاح گیاه را می سوزاند. بنابراین برگزیده کود مناسب، استفاده به اندازه و نحوه صحیح مصرف آن در نهایت بهترین نتایج را در پی خواهد داشت. برای خرید کود می توان به گلخانه ها و مرکز های فروش گل و گیاه مراجعه نمود. همچنین می توانید انواع کودهای بسته بندی را از فروشگاه ها و از سایت نهالستان گلابی خریداری نمایید. در ادامه به شناسایی انواع کودهای کشاورزی می پردازیم.

خرید کود ارگانیک

کود به طور معمول حاوی مواد مغذی اصلی (اولیه و ثانویه) و ریزمغذی هست که یه چهره املاح، ویتامین و … در طبیعت وجود دارد. مواد مغذی اصلی مورد لازم گیاهان شامل عنصر های همچون نیتروژن، فسفر و پتاسیم است.

این عناصر که به ترتیب سبب بهبود رشد برگ ها، بهبود رشد ریشه ها و تقویت ساقه می شوند مورد لازم هر گیاهی بوده و در چهره نبود آن، رشد گیاه متوقف می شود تا زمانی که گیاه بمیرد. کلسیم، منیزیم و گوگرد نیز از مواد مغذی ثانویه هستند که بعد از گروه اول در زمره احتیاجان یک گیاه قرار می گیرد.

مس، آهن، منگنز، مولیبدن، روی و بور نیز مواد ریز مغذی هستند که هر گیاه برای ادامه حیات به آن احتیاج دارد. در نتیجه استفاده از کود به عنوان ترکیبی از این مواد و عناصر برای رشد گیاه ضروری است.

خواص کود

کود معمولاً به دو صورت عمل می کند: الف- کود مستقیماً به عنوان مواد مغذی مورد نیاز گیاه عمل می کند و از طریق ریشه جذب می شود تا کارایی و عملکرد گیاه را بهبود بخشد. این فرآیند منجر به تولید میوه یا گل یا برگ می شود. ب- در حالت دوم کود باعث بهبود عملکرد و وضعیت خاک می شود. بهبود شرایط خاک باعث می شود گیاه در شرایط آب و هوایی بهتر رشد کند و کودها و خواص آنها به طور غیر مستقیم روی آن تأثیر می گذارد.

انواع کود

هنگام سوال در مورد قیمت کود باید به این نکته توجه داشت که کودها انواع مختلفی دارند و هر نوع باید برای . وظایف مخصوص. انواع کودها شامل کودهای بیولوژیکی، شیمیایی، حیوانی، انسانی، کمپوست، گیاهی، سبز، کودهای زیستی دانه ای و نانوکودهای کلات شده می باشد. اطلاعات زیر به شما کمک می کند تا کود را بر اساس محصول یا نیاز خود خریداری کنید.

کود های شیمیایی

در کشاورزی، این نوع کودها تفاوت زیادی در افزایش تولید محصول خواهند داشت. با گذشت زمان تولید این کودها نیز افزایش یافته است اما باید توجه داشت که کودهای شیمیایی آسیب زیادی به خاک و موجودات زنده وارد می کنند.

اگر در کود فقط یک عنصر وجود داشته باشد، ترکیب شیمیایی و درصد خلوص آن بسیار متفاوت خواهد بود. این تفاوت ها تحت تأثیر عوامل زیادی مانند زمان یکپارچه سازی، کارایی، روش های کاربردی و مشکلات مشابه است.

قبل از خرید کودهای شیمیایی بهتر است بدانید که به دو دسته مرغوب و بی کیفیت تقسیم می شوند. در واقع برخی از اجزای کودها درشت مغذی یا درشت مغذی هستند، به این معنی که گیاهان از این اجزا بسیار کم استفاده می کنند.

عناصری مانند نیتروژن، فسفر، کلسیم، کلسیم و منیزیم از عناصر ماکرو محسوب می شوند، در حالی که دسته دوم شامل آهن، روی، منگنز، مس و بور است.

این نوع کود بر اساس الگوی عنصری موجود در آن توزیع می شود. مثلاً کودهای فسفر، نیتروژن و پتاسیم دارای یک یا دو عنصر هستند و بهترین کود یا کود کامل، کودهایی است که همه عناصر را به نسبت مساوی داشته باشد.

کود آلی ارگانیک

هر نوع ماده آلی که میکروب ها بتوانند آن را تجزیه کنند نوعی کود آلی است. اما قیمت کودهای آلی مختلف با توجه به ماندگاری و کیفیت آنها متفاوت است و این کودها نیز به سه دسته حیوانی، سبز و کمپوست تقسیم می شوند که به شرح زیر می باشد.

کود سبز

کود سبز گیاهی است که قبل از کاشت محصول اصلی می روید و پس از سبز شدن دوباره به خاک باز می گردد.

در این فرآیند هیچ محصولی از گیاه به دست نمی آید و می تواند هر نوع گیاهی باشد. مگر در مواردی که قطعات خشک شده یا اثر آللوپاتیک روی گیاه محصول بعدی داشته باشد.

در واقع کود سبز دوره ای است که محصولی ندارد و صرفا برای افزایش بهره وری و حاصلخیزی خاک مورد استفاده قرار می گیرد.

این کود مواد مغذی را به خاک اضافه نمی کند، فقط آنچه را که گیاه در فرآیند رشد خود جذب و ذخیره می کند به خاک باز می گرداند.

اما اگر از گیاهان سیاه دانه برای تهیه کود سبز استفاده کنید، تمام نیتروژن ثابت به خاک باز می گردد. از طرفی این نوع کود از شسته شدن و آسیب دیدن غذا در اثر نگهداری و خوردن غذا جلوگیری می کند.

کمپوست

کمپوست نوع دیگری از کود است که از بازیافت مواد آلی تولید می شود. مواد آلی مواد بی مصرفی هستند که از گیاهان و جانوران باقی می مانند.

از این نوع کود به عنوان نرم کننده خاک در کشاورزی و باغداری استفاده می شود. کمپوست یکی از بهترین کودهای گیاهی و همچنین بهترین بهبود دهنده طبیعی خاک است.

کود به دلیل کیفیت بالا می تواند با کودهای تجاری جایگزین شود. هزینه کمپوست مزیت اصلی آن خواهد بود.

در واقع هنگام استفاده از کود، ساختار گیاه بهبود می یابد، محتوای خاک افزایش می یابد و به این ترتیب باعث می شود که خاک برای مدت طولانی آب را به شکل خود حفظ کند.

این نوع کود می تواند حاصلخیزی خاک را بهبود بخشد و به رشد ریشه های سالم و مناسب گیاهان کمک کند. مواد آلی موجود در کمپوست در واقع غذای میکروارگانیسم هایی است که می تواند خاک را در شرایط خوبی نگه دارد.

هنگامی که میکروارگانیسم ها از مواد آلی تغذیه می کنند، عناصری مانند فسفر، نیتروژن و پتاسیم تولید می شوند. به همین دلیل، مواد مغذی کمی را می توان به خاک اضافه کرد.

با توجه به زمان کافی، زباله های آلی به کمپوست تبدیل می شوند. البته همه زباله ها برای کمپوست مناسب نیستند.

اگر می خواهید در خانه کمپوست درست کنید، محیط باید در دمای مناسبی باشد تا عوامل بیماری زا از بین بروند. اگرچه اکثر محیط ها نمی توانند چنین دمایی را ارائه دهند، عوامل بیماری زا نیز در آن رشد می کنند.

علاوه بر این، توجه به نوع مواد اولیه ای که در آینده کمپوست می شود بسیار مهم است.

کود حیوانی

کود معمولاً از حیواناتی مانند گوسفند، گاو، اسب و مرغ به دست می آید. این نوع کمپوست اغلب توجه کشاورزان و باغداران را به خود جلب می کند، زیرا حاوی مقادیر زیادی مواد آلی و مواد مغذی مورد نیاز خاک است.

کودهای انسانی در گروه کود حیوانی قرار می گیرند. در بسیاری از کشورها مانند ایران از فضولات انسان به عنوان کود در مزارع استفاده می شود.

روش استفاده از کود حیوانی به این صورت است که باید بلافاصله پس از مصرف با خاک مخلوط شود تا نیتروژن این نوع کود هدر نرود.

با نزدیک شدن به زمان کاشت، کمتر از کود حیوانی استفاده کنید یا با مشکلاتی مانند تاخیر در برداشت مواجه شوید.

استفاده از این کود شرایط مرطوبی را ایجاد می کند که باعث آزاد شدن آمونیاک شده و رشد گیاهان اولیه را تحت تأثیر قرار می دهد.

کود اسب

اسب ها علف زیادی می خورند، اما آن را خیلی نرم نمی کنند. به همین دلیل، دانه های علف های هرز به روشی سالم از دستگاه گوارش این حیوان عبور می کنند.

برای گیاهان سازگار با محیط اسیدی بهتر است از کود اسب استفاده شود. این نوع کود حیوانی نسبت به کود مرغی و گاوی درصد نیتروژن بیشتری دارد.

میزان مصرف غذایی این کود متوسط ​​است. خرید کود اسب را برای گیاهان گلدار، سبزیجات، گلخانه ها و گیاهان ریشه و غده توصیه می کنیم.

کود گاوی

وقتی گاوی علف  می خورد، آن را کاملاً خرد و نرم می کند. دستگاه گوارش این حیوان کارایی بالایی در هضم غذا دارد، بنابراین سرگین گاو حاوی دانه های علف کمتری است.

اگر بخواهیم تا 50 درصد خوراک را در سر گاوها جدا کنیم تا 18 هفته زمان نیاز داریم.

کود مرغی

اگر خاک اره، خرده چوب و پوست برنج را با کود مرغی خام مخلوط کنیم، کود مرغی به دست می آید.

کود بیولوژیک

یکی دیگر از محصولات شرکت کود کود زیستی نام دارد که با باکتری ها و قارچ های مفید غنی شده است. هر کدام از این باکتری ها و قارچ ها هدف خاصی دارند.

از جمله این مصارف خاص می توان به تثبیت نیتروژن، آزادسازی یون های فسفات، آهن، پتاسیم و عناصر مشابه از ترکیبات نامحلول اشاره کرد.

هنگام خرید کودهای آلی، باکتری های مفید در ناحیه ریشه گیاه مستقر می شوند و مواد مغذی مفید را جذب می کنند.

کود بیولوژیک همانطور که از نامش پیداست منشاء طبیعی دارد یعنی از خاک گرفته می شود. این کود حاوی آلودگی کودهای شیمیایی نیست و همچنین آلودگی کود را کاهش می دهد.

کود زیستی باعث افزایش بهره وری ساختار خاک، افزایش بهره وری و کاهش بیماری های مختلف می شود. سپاهان کشت یکی از معتبرترین نام های فعال در بازار محصولات کشاورزی و فروش کود است. شما می توانید بهترین کودها را با قیمت مناسب از این شرکت سفارش دهید.

مزایای استفاده از انواع کود

چرا خرید کود را توصیه می کنیم؟ به این دلیل:

 • جابجایی، ذخیره و استفاده آسان.
 • با توجه به ترکیب خاص بستر، ما می توانیم مواد مغذی خاصی را برای رشد گیاه فراهم کنیم.
 • این کود در آب محلول است و به راحتی در خاک حل می شود. بنابراین، گیاه به سادگی آن را جذب می کند.
 • تأثیر کود بر گیاهان و فرآورده های گیاهی بسیار سریع است.
 • بهترین کود می تواند عملکرد محصول را افزایش دهد و غذای کافی را برای جمعیت بزرگ گیاه فراهم کند.
 • استفاده از کودها قابل اعتماد است.

معایب استفاده از کودها

چرا باید در خرید کود دقت کرد؟ زیرا:

 • هزینه کود بسته به نوع آن می تواند بالا باشد.
 • اجزای کود برای پوست و مجاری تنفسی سمی هستند.
 • استفاده بیش از حد از کودها می تواند به گیاهان آسیب برساند و حاصلخیزی خاک را کاهش دهد.
 • یکی از معایب کودها قابلیت شستشوی آنها به رودخانه ها و ایجاد مشکل آبریزش آب است.
 • استفاده طولانی مدت از کودها باعث کاهش فعالیت میکروبی خاک و اختلال در pH خاک می شود.

خرید کود اینترنتی

خرید کود کشاورزی یکی از مهمترین جنبه های باغداری و کشاورزی است. برای داشتن گل ها و گیاهان سالم یا انواع میوه ها، سبزیجات و سبزی های تابستانی بدون حشرات، باید از گیاهان خود به خوبی مراقبت کنید. برای خرید کود کشاورزی در نازبو می توانید آنچه را که نیاز دارید به صورت آنلاین سفارش دهید. پرداخت و ثبت سفارش به صورت آنلاین و از طریق درگاه پرداخت کارت عضو شتاب امکان پذیر است. نازبو تمامی محصولات سفارش داده شده را با پیک سریع در محل مشتری تحویل می دهد. با خرید انواع کودهای کشاورزی از فروشگاه اینترنتی نهالستان گلابی در زمان و هزینه خود صرفه جویی کرده و بهترین محصولات را با بهترین قیمت خریداری خواهید کرد. برای خرید کود میتوانید با کارشناسان سایت نهالستان گلابی در ارتباط باشید.

منبع: bit.ly tinyurl.com cutt.ly