خرید درختچه توری | معرفی کامل و نحوه تکثیر درختچه توری | نهالستان گلابی

راهنمای نگهداری و تکثیر درختچه توری

خرید درختچه توری

معرفی انواع درختچه توری

درختچه توری یک گیاه زینتی محبوب در جهان است. این درخت یا درختچه از تیره لاگرسترومیا در خانواده Lythraceae (حنا) بومی آسیا (چین ، کره و ژاپن) است. برای خرید درختچه توری می توانید از سایت گلابی اقدام کنید.
درختچه توری در مناطق گرم و خشک بهترین رشد را دارد. در معرض نور مستقیم خورشید رشد می کند اما برای شرایط ساحلی و مرطوب مناسب نیست. سرما و یخبندان مداوم را تحمل نمی کند. از معایب درختچه توری می توان به هندلینگ دشوار آن و همچنین تولید این تنه در بسیاری از جوش ها و برجستگی ها اشاره کرد.

برای مشاهده انواع گل های آپارتمانی و خرید گل می توانید به سایت گلابی مراجعه کنید.

گیاه شناسی درختچه توری

این تیره گونه های مختلفی دارد که یا برگریز یا همیشه سبز است. گونه ایندیکا برگریز است و گلهای آن سفید ، صورتی ، کرم ، قرمز و بنفش است. این گلهای زیبا با چیدمان خوشه ای روی شاخه ها قرار گرفته و این گیاه را به عنوان یک گیاه زینتی خاص جلوه می دهد. نکته بسیار مهم دیگری که باعث افزایش سطح زراعت آن در فضای سبز می شود این است که ماندگاری گلها زیاد است ، بنابراین گلها در تابستان ظاهر می شوند و گلها برای 2 تا 4 ماه شکوفا می شوند. پوست بوته های توری مانند درخت چنار هر ساله می ریزد و پوست صاف آن خاکستری است. برگهای آن کوچک و سبز تیره و صاف است که در پاییز به رنگ نارنجی در می آیند. میوه آن کپسول است و دانه ها قهوه ای مایل به سیاه است.

قبل از خرید درختچه توری درباره شرایط نگهداری آن مطالعه کنید.

شرایط نگهداری درختچه توری

آبیاری توری :

این گیاه مخصوصاً در تابستان که هوا گرم است، برای گلدهی و طراوت مناسب به آبیاری منظم نیاز دارد. بهترین زمان آبیاری زمانی است که خاک تقریباً خشک باشد ، به عبارت دیگر خاک نباید مرطوب باشد زیرا آب راکد باعث پوسیدگی ریشه می شود.

نور مورد نیاز توری :

قبل از خرید درختچه توری باید بدانید که این گیاه به نور کامل و مستقیم نیاز دارد و کمبود نور علاوه بر برگهای پریده، از بین رفتن جوانه ها و کاهش گلدهی، باعث شیوع بیماری های قارچی نیز می شود.

کود مورد نیاز توری :

در اصل یک گیاه کم توقع است که به غذای زیادی احتیاج ندارد. فقط لازم است هر سال پس از هرس یک فنجان کود شیمیایی کامل در هر متر مربع خاک اضافه کنید تا نیاز گیاه در فصل رشد تأمین شود. همچنین می توانید یک لایه به ضخامت 5 سانتی متر کمپوست یا دم اسب فاسد اضافه کنید.

خاک مناسب توری :

بعد از خرید درختچه توری لازم است خاک مناسب این گیاه را بشناسید. بهترین خاک برای کاشت تور، مخلوطی از خاک تازه باغ و خاک برگ به میزان مساوی است. در پاییز هر سال، مقداری خاک مناسب در پایه بوته ها اضافه کنید. این عمل ریشه های سطح را کاملاً پوشانده و از آنها در برابر خطر سرما زدگی در زمستان محافظت می کند. همچنین در طی عملیات مکانیکی حذف علف های هرز آسیب نبینید.

خرید درختچه توری

روش هرس درختچه توری

هرس فقط در زمستان برای از بین بردن شاخه های بیش از حد متراکم توصیه می شود. قطع سر گلهای قدیمی در تابستان می تواند منجر به دور دوم و سوم گلدهی شود ، زیرا گل های توری در شاخه های یک ساله تشکیل می شوند ، بنابراین برای افزایش تولید شاخه های گلدار ، لازم است شاخه های قدیمی را در اواخر زمستان قطع کنید سال هرس شده
به منظور سهولت ورود نور و هوا به تمام قسمتهای داخلی گیاه ، باید از چگالی زیاد شاخه ها کاسته شود. شاخه های شکسته ، بیمار و آلوده معمولاً پناهگاه و منبع آفات و بیماری ها هستند. بنابراین حذف این شاخه ها در زمستان قبل از فعال سازی گیاه برای حفظ و اطمینان از سلامتی آن ضروری است. در بوته های قدیمی ، با از بین بردن کامل شاخه های قدیمی ، می توان آنها را مجبور به تولید شاخه های جدید کرد و بنابراین بوته را جوان می کند.

روش تکثیر درختچه توری

بعد از خرید درختچه توری ممکن است بخواهید آن را تکثیر کنید. تکثیر درختچه با کاشت بذر و قلمه امکان پذیر است. اما معمولاً از روش برش بیشتر استفاده می شود. ساقه های جوان با ساقه های بسته و نیمه چوبی برای قلمه زدن انتخاب می شوند. طول قلمه ها باید 7 تا 14 سانتی متر باشد. اگر قلمه ها برگ دار باشند ، فقط چند برگ را در انتهای شاخه نگه می دارند و بقیه را جدا می کنند. وجود برگ و جوانه در ریشه زدن قلمه ها تأثیر زیادی دارد. زیرا جوانه ها منبع تولید اکسین و برگ ها منبع کربوهیدرات هستند که هر دو برای ریشه زایی ضروری هستند. بلافاصله پس از قلمه زدن قلمه ها باید در گلخانه و بستر مناسب کاشته شوند.

آفات و بیماریهای درختچه توری

بعد از خرید درختچه توری ممکن است با افات این گیاه رو به رو شوید. شته یکی از آفات رایج در پرورش درخت خالص است که با استفاده از قارچ کش و کاشت گیاه در مکانهای آفتابی و جلوگیری از مرطوب شدن برگ گیاه ، می توان آن را برطرف کرد.

کاربرد درختچه توری

کاربرد آن در به عنوان یک بوته زینتی منفرد ، کاشت انبوه ، فضای سبز ، باغ ها ، پارک ها ، لبه های خیابان ، بزرگراه ها ، بلوارها کاشته می شود.
منبع: bit.ly is.gd gg.gg

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *