مشخصات کامل گل اپارتمانی فردوس + قیمت خرید گل فردوس | سایت گلابی

خرید گل فردوس

خرید گل فردوس

معرفی گل فردوس

فردوس که با نام Cynnadenium Granti نیز شناخته می شود ، یک گیاه گوشتخوار بومی آفریقا (تانزانیا) و از خانواده Foroforbiaceae است. رنگ سبز برگهای این گیاه با رگه هایی به رنگ قهوه ای بنفش پوشانده شده است که زیبایی این گیاه را دو چندان می کند. از این گیاه به دلیل نیاز کم به آب ، به عنوان گیاه زینتی برای کشت در حاشیه خیابانها ، سطح چمن و طراحی فضای سبز در مناطق خشک و کم آب استفاده می شود.
همچنین ، گیاه فردوس به راحتی و حتی در شرایط کم نور نیز نگهداری می شود و بنابراین با برگهای سبز و رنگدانه های قهوه ای مایل به قرمز می توان آن را به راحتی در آپارتمان نگهداری کرد. کسی را به سمت خودش جذب می کند.
خرید گل فردوس را می‌توانید از سایت گلابی انجام دهید.

نحوه نگهداری گیاه فردوس در آپارتمان

قبل از خرید گل فردوس به نکات زیر درمورد شرایط نگهداری آن توجه کنید.
شرایط محیطی مورد نیاز گیاه فردوس به شرح زیر می باشد:

آبیاری

نیاز آبی گیاه متوسط ​​به کم است و مقاومت قابل توجهی در برابر خشکی نشان می دهد ، به طوری که در طراحی فضای سبز در مناطق خشک و کم آب از آن استفاده می شود. توجه داشته باشید ، آبیاری باید هنگامی انجام شود که خاک گلدان تقریبا خشک باشد.

نور

گل فردوسی به نور خورشید کامل اما غیر مستقیم نیاز دارد. البته مقاومت گیاه در برابر نور کم نیز زیاد است و می تواند به رشد خود ادامه دهد.

خاک

بهترین خاک برای رشد و تولید مثل این گیاه ترکیبی از خاک باغچه ، ماسه درشت یا پرلیت و پیت ماس ​​است. خاک گیاه فردوس باید زهکشی بالایی داشته باشد تا ریشه گیاه پوسیده نشود.

کوددهی

برای تقویت گل های فردوس می توانید از کود کامل گیاهان آپارتمانی موجود در فروشگاه های گل و گیاه استفاده کنید.

دما

دمای مناسب برای رشد و نگهداری این گیاه 16 تا 29 درجه سانتیگراد است.

مشخصات ظاهری گل فردوس

گل فردوس درخت کوچکی است که قطر آن در حدود 50 سانتی متر است. ارتفاع این درختان در محیط باز به 5 تا 8 متر می رسد. این گیاه دارای ریشه های عمودی است که دارای گره های حاوی باکتری های تثبیت کننده ازت هستند که عمل تثبیت نیتروژن را انجام می دهند. گل فردوسی دارای یک تنه چوبی با شاخه های پوشیده از خارهای محکم است. دمبرگ های این گیاه نیز در برخی موارد خار دارند.
برگهای گیاه به شکل نیزه یا بیضی یا کشیده است ، طول آن بین 10 تا 15 سانتی متر و بدون مو است. گلها به صورت خوشه ای به صورت خوشه ای وجود دارند.
در بعضی مناطق رنگ گلهای این گیاه صورتی است. میوه این درخت خشک و از نوع حبوبات یا غلاف است. دانه های استوانه ای قهوه ای در این حبوبات یافت می شود.
هنگام خرید گل فردوس توجه کنید که گلدهی این گیاه از ماه مه آغاز می شود و تا پایان ماه اکتبر ادامه دارد. گلها شهد زیادی دارند که حشرات را به خود جلب می کند و بنابراین توسط حشرات گرده افشانی می شود.

نحوه تکثیر گل فردوس

معمولا پس از خرید گل فردوس به فکر تکثیر آن هم خواهید بود پس باید بدانید که این گیاه با دو روش جنسی (دانه ای) و غیرجنسی (قلمه ای) تکثیر می شود. اما متداول ترین روش تکثیر در آپارتمان قلمه زدن است. برای تکثیر گیاه ، مراحل زیر را انجام دهید:
قلمه ها را از یک گیاه سالم و شاداب با 2 تا 3 گره (گره های قسمت هایی از ساقه که برگ از آن رشد می کند) حذف کنید. کافی است که 2 برگ را بالای قلمه ها قرار دهید.
قلمه ها را چند ساعت کنار بگذارید تا شیره آن گرفته شود. (گیاه دارای شیرابه سفید و سمی است ، بنابراین مراقب باشید و آن را از دسترس کودکان دور نگه دارید.) گلدان مناسبی انتخاب کنید و در هر گلدان 3 تا 4 قلمه بکارید.

خرید گل فردوس

نکات مهم در رابطه با گل فردوس

 

قلمه های جدا شده از گیاه را ابتدا روی روزنامه قرار دهید. یکی از نکات مهم در قلمه گیری این گیاهان ، استراحت دادن قلمه ها پس از قلمه زدن است. دلیل اصلی این امر خشک شدن محل برش برای جلوگیری از انتقال عوامل عفونی به قلمه ها و پوسیدگی آن پس از انتقال به خاک است.
قلمه ها باید از نور مستقیم خورشید دور باشند. زیرا قلمه ها به دلیل کمبود ریشه نمی توانند جایگزین آب تبخیر شوند. به تدریج با ریشه زدن قلمه ها می توان آنها را به مکان روشن تری منتقل کرد.
بستر باید به گونه ای باشد که کمی رطوبت اطراف قلمه ها را حفظ کند تا از تجمع آب در اطراف آن جلوگیری کند. استفاده از ماسه رودخانه یا پرلیت یا مخلوطی از این مواد با خاک برگ یا کمپوست قلمه به عنوان بستر مناسب است.
دانه های این گیاه نیز سمی است و باید در استفاده از آن دقت شود. شاخه های این گیاه خارهایی نیز دارند که باید با دقت چیده شوند.

آفات و بیماری‌های گل فردوس

این گیاه توسط هیچ بیماری خاصی تهدید نمی شود ، فقط آفاتی مانند مگس سفید است. سوسک های آردی می توانند به این گیاه آسیب برسانند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *