خرید سم حشره کش دیازینون، قیمت و مشخصات آن | نهالستان گلابی

سم حشره کش دیازینون

سم حشره کش دیازینون

سم حشره کش دیازینون: اگر به دنبال حشره کش مناسب برای از بین بردن آفات نساجی هستید، حشره کش دیازینون از خانواده شیمیایی ارگانوفسفره بهترین گزینه برای شماست. این آفت کش قوی با نام تجاری Basudin و Diacap SC 30 درصد به بازار عرضه می شود.
این حشره کش کاربردی توانایی نفوذ به لایه مومی بافت گیاه را دارد و آنها را از آسیب های ناشی از حشرات و آفات محافظت می کند. این سم یکی از محبوب ترین سموم کشاورزی است که به طور گسترده برای کنترل آفات جویدنی و مکنده در گلخانه ها، باغ ها و مزارع کشاورزی استفاده می شود.برای خرید سم کشاورزی در انواع و اقسام متفاوت را در سایت ما مشاهده کنید.

ویژگی های سم دیازینون حشره کش

دیازینون یک حشره کش منحصر به فرد برای کنترل آفات در بافت های گیاهی است. اما چه ویژگی هایی حشره کش دیازینون را متمایز می کند؟

 • ماهیت غیر سیستمی و فراگیر سم
 • خواص تماسی، گوارشی، تنفسی (سیگار کشیدن).
 • ضربه محکمی وارد می شود
 • حفاظت طولانی

همه این عوامل در کنار هم این سم را از هر نظر کامل می کند. چرخه زندگی سم دیازینون از 7 تا 15 روز خواهد بود.نکته خاص این آفت کش تاثیر آن بر حشرات و حشرات موجود در قسمت های غیر چوبی گیاه است. به عبارت دیگر این آفت کش ها قابلیت نفوذ به بافت گیاه را دارند.

مکانیسم اثر سم حشره کش دیازینون

همانطور که در بالا ذکر شد حشره کش های دیازینون با قابلیت نفوذ خود در کنترل آفات موثر هستند. اما مکانیسم این سمیت چیست؟ این سم با فعال کردن آنزیم های کلسترول بر سیستم عصبی حشره تأثیر می گذارد. استیل کولین نوعی انتقال دهنده عصبی است که اطلاعات عصبی را از طریق شکاف سیناپسی بین دو نورون منتقل می کند. با استفاده از دیازینون به گیاه، سم جذب آفت می شود.
سم حشره کش دیازینون در فضای سیناپسی بدن آفت قرار می گیرد. در این حالت آنزیم کولین استراز به دلیل دیازینون دیگر با استیل کولین ترکیب نمی شود. به این ترتیب عدم انتقال پیام های عصبی ادامه می یابد و در نهایت آفت هدف از بین می رود.

موارد مصرف سم حشره کش دیازینون

حشره کش دیازینون یک سم بسیار سمی است که برای کنترل انواع جوندگان و حتی پرندگان استفاده می شود. اما کدام حیوانات از اثرات این سم در امان نخواهند بود؟

 • انواع حشرات خوار مانند برگ خوار، ساقه خوار و ریشه خوار
 • حشرات خاک
 • نامو ها نقش کای

از این سم برای محافظت از برخی گیاهان استفاده می شود. این گیاهان عبارتند از:

 • درختان زیتون، لیمو و زیتون
 • غلات، ذرت، برنج، سویا و چغندر
 • انگور، موز و خرما
 • سبزیجات، سبزیجات، لوبیا، آفتابگردان، نیشکر و چای
 • پنبه و سورگوم

البته از این سم مهلک برای از بین بردن گل ها و گیاهان داخلی، زینتی و حشرات جنگلی نیز استفاده می شود. برای مشاهده و خرید سم مدفوع می توانید به صفحه مربوط به قیمت و خرید سم مدفوع مراجعه نمایید.

سازگاری و ترکیب سم حشره کش دیازینون

استفاده از حشره کش دیازینون با رعایت دوز استاندارد باعث ایجاد حساسیت در گیاهان نخواهد شد. البته احتمال بروز زنگ زدگی در اثر استفاده از این سم در انواع سیب وجود دارد.

اما اختلاط این سم با مواد دیگر چه تاثیری دارد؟

 • با ترکیبات حاوی مس ناسازگار است
 • حساس به اکسیداسیون
 • تجزیه آهسته در محلول های اسیدی.
 • روی فلزات زنگ می زند
 • پایدار در محلول های قلیایی

مقدار و روش مصرف سم حشره کش دیازینون

اطلاع از میزان و نحوه استفاده از حشره کش دیازینون در ابتدا آسیبی به گیاهان وارد نمی کند و از طرفی طبق استانداردها حشرات به طور کامل از بین می روند. میزان مصرف این سم در گیاهان مختلف بسیار متفاوت است و حشرات مختلف را دفع می کند. برای دانستن نحوه استفاده از این سم باید برچسب آن را مطالعه کرده و گیاه را طبق دستورالعمل سمپاشی کنید.

اقدامات احتیاطی در هنگام استفاده از سم حشره کش دیازینون

دیازینون یک حشره کش قوی و کشنده است که از طریق پوست جذب بدن می شود. بنابراین توصیه های ایمنی و ایمنی در هنگام استفاده از این سم باید رعایت شود. اما در استفاده از این حشره کش باید به چه نکاتی توجه کرد؟

 • استفاده از لباس کار مناسب، عینک، کلاه، ماسک محافظ و دستکش مقاوم
 • تهویه فضاهای بسته پس از مصرف سم
 • هنگام سمپاشی از خوردن و آشامیدن خودداری کنید

جالب است بدانید که ماندگاری این سم در خاک بین 12 تا 14 هفته است. اما از طرفی سرعت تجزیه این آفت کش به خصوص در 2-3 هفته اول بسیار زیاد است. نکات دیگری در رابطه با استفاده از این محصول وجود دارد که آشنایی با آنها بی شک از بروز مشکلات غیر ضروری جلوگیری می کند. دیازینون را در جای خنک اسپری کنید. زیرا اثر دیازینون با افزایش دما کاهش می یابد. این سم نباید به منظور از بین بردن هاگ بذر و ریشه نهال استفاده شود. زیرا این سم مهلک باعث اختلال در رشد بذر و نهال خواهد شد. علاوه بر این، سمیت دیازینون برای حشرات مفیدی مانند زنبورها و ماهی ها مضر است و زندگی آنها را به خطر می اندازد.

نحوه نگهداری از سم حشره کش دیازینون

اجتناب از سمیت دیازینون به دلیل استحکام نمونه بسیار مهم است. اولین هشدار برای کنترل همه سموم، جلوگیری از مسمومیت کودکان و حیوانات است. توصیه می کنیم دیازینون را در بسته بندی اصلی و دور از نور خورشید نگهداری کنید. حتی در محیط مرطوب نیز نباید این سم را نگهداری کرد. بهتر است این سم را در جای خشک و دور از حرارت و در دمای 5 تا 35 درجه نگهداری کنید. البته به یاد داشته باشید که دیازینون نیز به راحتی وارد غذا می شود. بنابراین از حضور آن در فروشگاه های مواد غذایی انسان و حیوانات خانگی خودداری کنید.
اگر به دنبال محصولات با کیفیت با قیمت استثنایی هستید، سایت نهالستان گلابی را به خاطر بسپارید. برای پرورش گیاهان شاداب و سالم از مشاوره تخصصی مشاوران این سایت استفاده کنید.

سوالات متداول در مورد سم حشره کش دیازینون

دیازینون از چه چیزی جلوگیری می کند؟

دیازینون حشره کشی است که در کشاورزی برای کنترل خاک و حشرات برگی و بیماری ها در انواع میوه ها، سبزیجات، میوه های خشک و سبزیجات استفاده می شود.

آیا دیازینون یک قارچ کش است؟

دیازینون متعلق به گروهی از مواد شیمیایی به نام ارگانوفسفر است. دیازینون در کشاورزی برای کنترل آفات در میوه ها، سبزیجات، میوه های خشک و محصولات زراعی استفاده می شود.

منبع: bit.ly cutt.ly

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جشنواره ویژه فروش نهال و گیاهان آپارتمانی ( مشاوره و ارسال رایگان ) : 09055304586