آشنایی با انواع موز 

 آشنایی با انواع موز 

همه چیز در مورد موز

موز به طور معمول دارای بافتی نشاسته ای ، رایحه ای شیرین و قابلیت رسیدن حتی پس از برداشت یا حتی هنگام رشد روی درخت است. به عنوان میوه های گرمسیری ، موز در سردخانه ذخیره نمی شود تا خنک شود ، بنابراین بهتر است برای نگهداری از دمای اتاق استفاده کنید تا موز به تدریج رسیده شود. اگر می خواهید رسیدن موز را تسریع کنید ، باید آن را در کیسه های کاغذی قرار دهید.
می توانید موز را در فریزر قرار دهید در حالی که هنوز روی پوست است. این در صورتی است که موز کیفیت خوبی نداشته باشد. با موز یخ زده می توانید یک اسموتی صاف و شیک درست کنید که برای پخت نان یا شیرینی های موز بسیار مناسب است.

خواص و فواید موز برای بدن

موز منبع عالی پتاسیم و مواد مغذی مسئول رساندن اکسیژن به مغز است. همچنین به هوشیاری شما کمک می کند زیرا منیزیم موجود در میوه ها فعالیت الکتریکی مناسبی را بین سلول های عصبی مغز فراهم می کند. علاوه بر این ، همچنین وظیفه کمک به مغز در دفع مواد زائد مانند آمونیاک از بدن را دارد. با کاهش سطح آمونیاک در مغز ، به طور خودکار تیز و دقیق می شود. موز به جلوگیری از بیماری پارکینسون و آلزایمر کمک می کند.
موز فواید زیادی برای سلامتی ، از جمله سلامت قلب و عروق ، بهبود سلامت روان ، کمک به تقویت انرژی و ایمنی ، جلوگیری از کم خونی ، جلوگیری از زخم معده و رفع بیماری صبحگاهی و همچنین جلوگیری از دیابت و کوری دارد

 

معرفی انواع موز

سیب موزهای شیرین

بعضی از گونه های خاص موز بسیار شیرین هستند . بنابراین نام دیگری برای آن ها اطلاق می شود، سیب موزهای شیرین . آنها در مناطق بارانی و گرمسیری رشد می کنند. مغز این میوه سفت است و رنگ صورتی مایلی دارد. شیرینی و رطوبت میوه، آن را برای درست نمودن اسنک و یا استفاده در دسر مناسب کرده است .مخصوصا برای اضافه نمودن در سالاد میوه و استفاده در سایر تولیدات خام . از زمانی که هنوز قهوه ای نشده اند و سرعت رشد بیشتری نسبت به سایر گونه های موز دارند.

موزهای کاوندیش ( Cavendish )

از انواع معمول موزها هستند. آنها دراز و زرد هستند و با شیرینی ملایمی در همه جا یافت می شوند. آنها از حالت سبز نرسیده به رسیده کامل درحالی که هنوز رنگ زرد ملایمی دارند و برای پررنگ تر شدن به همراه لکه های قهوه ای به سمت نرم شدن بیشتر و قهوه ای شدن پیش می¬روند.

البته بیشترین میزان رسیدگی به سلیقه شخصی بستگی دارد. بالاترین حد رسیدگی و قهوه ای شدن می¬تواند در فریزر رخ دهد در حالی که پوست آنها کنده شده شده است و برای ساخت اسموتی و یا نان موز به کار روند.

 

موزهای ویلیام

شبیه موزهای Giant Cavendish هستند . دارای ویژیگی هایی همچون بزرگی، نرمی و شیرینی می باشند. در مکانی که آن ها رشد می کنند اغلب آنها را به صورت نرسیده و سبز به فروش می رسانند. مانند همه موزها مراحل رسیدن خود را تا بعد از چیده شدن نیز ادامه می دهند. برای سرعت بخشیدن به درجه رسیدگی، آن ها را در بسته های کاغذی در درجه حرارت اتاق قرار می دهند.

موزهای کوچک موسوم بهLady finger

کوچک تر و شیرین تر از موزهای بلندتر و نرم تر Cavendish هستند. از آن ها می توان در یک روش مشابه با کنترل یک سری جزئیات به ویژه برای کودکان اسنک درست نمود.

موزهای Pisang Raja

مشهور تر از نوع Indonesia هستند و اغلب برای ساخت کلوچه های موزی مانند عکس اینجا استفاده می شوند. همچنین آن ها با نام موزهای Musa Belle نیز شناخته می شوند.

 

موز قرمز

بسیاری از انواع موز قرمز وجود دارد. اما در دو چیز مشابه هستند اول باید آن ها را در مناطق بسیار سرد پیدا نمود . دوم از نظر طعم از سایر موزها گرایش بیشتری به شیرینی دارند. آن ها را با دست بخورید یا به ظرف خود اضافه نمایید. در هر صورت وقتی قرمز باشند آماده خوردن هستند.

موزهای پخته ( Cooking) مانند plantains

بهتر از سیب زمینی هایی هستند که به نام موز معرفی می شوند. آن ها را میتوان سرخ یا آب پز نمود و یا حتی به حالت چیپس درآورد به نوعی دیگر از آن ها به عنوان سبزی نشاسته دار استفاده کرد.

این موزها به صورت سبز فروخته می شوند بسیاری از انواع موزها می توانند به عنوان موزهای پخته (Cooking) استفاده شوند درحالی که هنوز سبز و دارای نشاسته هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *