خرید خاک کاکتوس بهکام، قیمت و مشخصات آن | نهالستان گلابی

خرید خاک کاکتوس بهکام

خاک کاکتوس بهکام

کاکتوس ها گیاهان تزئینی و زیبایی هستند که به دلیل شرایط آب و هوایی نیاز به مراقبت ویژه دارند. خاک با زهکشی خوب یکی از نیازهای اساسی و اساسی برای پرورش ساکولنت ها و کاکتوس ها می باشد. خاک کاکتوس با زهکشی خوب گزینه مناسبی برای کاشت این گیاه محسوب می شود. این خاک تمام نیازهای گیاه را تامین می کند و باعث رشد بهتر آن می شود. در متن بعدی شما را با این خاک آشنا می کنیم. برای خرید خاک در انواع و اقسام آن روی لینک کلیک کنید.

معرفی خاک کاکتوس بهکام

کاکتوس ها و ساکولنت ها گیاهانی هستند که می توانند در زمان خشکسالی آب را ذخیره کنند از طرفی وجود برگ در برگ های این گیاه از هدر رفتن آب از طریق گیاه جلوگیری می کند بنابراین باید خاک مناسبی برای رشد این گیاه تهیه کنید که با خصوصیات و نیازهای این گیاه همخوانی داشته باشد. خاک این گیاهان نیاز به جذب رطوبت دارد و از طرفی نباید این رطوبت را برای مدت طولانی حفظ کند. زیرا حفظ رطوبت چیزی جز پوسیدگی و مرگ گیاه را در پی نخواهد داشت بنابراین شرکت وایجم اقدام به تولید کودهای ارگانیک، شفاف و بدون بو بر اساس نیاز کاکتوس ها کرده است. این خاک هوای لازم را برای ریشه گیاهان فراهم می کند و عاری از هر نوع حشره است.

ترکیب و مواد تشکیل دهنده ی خاک کاکتوس بهکام

این نوع خاک از مواد کشاورزی ارگانیک ساخته شده است که عملکرد و رشد کاکتوس و گیاهان آبدار شما را بهبود می بخشد. مواد تشکیل دهنده این نوع خاک کاکتوس شامل ورمی کمپوست، خاک رس و ماسه می باشد. اگر بخواهیم ترکیبات موجود در خاک کاکتوس بهکام را به تفصیل بیان کنیم، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

 • شن؛
 • خاک کربنات کلسیم
 • و عناصر معدنی
 • نیتروژن 210 میلی گرم در لیتر;
 • فسفر 240 میلی گرم در لیتر؛
 • 270 میلی گرم در لیتر پتاسیم.

ترکیب این خاک برای گیاهان کاملا بی ضرر است و PH 5.8 را برای رشد کاکتوس فراهم می کند. این PH برابر با نیاز این دسته از گیاهان است.

فواید و تاثیرات خاک کاکتوس بهکام

برای انتخاب خاک مناسب برای گیاهان خود، باید در مورد خواص خاک مورد نظر تحقیق کنید. اما این نوع خاک کاکتوس چه ویژگی های مثبتی دارد که شما را در انتخاب آن مطمئن می کند؟ استفاده از این خاک مزایای زیر برای گیاهان شما خواهد داشت.

 • تغذیه کامل گیاه شما را فراهم می کند و به عنوان یک تقویت کننده گیاه در نظر گرفته می شود.
 • باغ شکوفه می دهد و می شکفد.
 • بهبود جوانه زنی گیاهان؛
 • از زرد شدن گیاهان و ریزش برگ جلوگیری می کند.
 • افزایش مقاومت گیاه در برابر بیماری ها و آفات مختلف؛
 • ماندگاری گل ها و گیاهان را افزایش می دهد.
 • کیفیت درختان را به خوبی حفظ می کند.
 • عطر خاصی در گیاه ایجاد می کند.
 • طراوت و خنکی را برای گیاهان به ارمغان می آورد.
 • باعث تداوم گلدهی کاکتوس ها و گیاهان آبدار می شود.
 • این خاک عاری از بذر علف های هرز و مواد شیمیایی سمی است.

همه این ویژگی ها در کنار هم خاک کاکتوس را به یکی از بهترین انتخاب ها برای پرورش کاکتوس تبدیل می کند. این سطح از تأثیر مثبت نیازی به استفاده از کودهای شیمیایی ندارد. فقط این خاک برای پرورش گیاهان آبدار مناسب است. این خاک در طول سال اثر مثبت خود را بر روی گیاه حفظ می کند. به همین دلیل در این مدت گیاه شما کاملاً از عوامل بیماری زا و بیماری زا خاک محافظت می شود.

دستورالعمل استفاده از خاک کاکتوس بهکام

اگر این نوع خاک را به عنوان بستر کاشت کاکتوس انتخاب می کنید، باید نحوه استفاده از آن را بدانید. البته این روش استفاده از خاک برای گیاهان تزئینی مانند ساکولنت ها و کاکتوس ها بسیار آسان است. زیرا این خاک به تنهایی در گلدان استفاده می شود و نیازی به ترکیب با سایر کودها و مواد افزودنی ندارد. برای این کار باید گلدان را آماده کنید و خاک کاکتوس بهکام را بریزید. اگر می خواهید بذر کاکتوس بکارید، بذر این گیاه را بکارید. در غیر این صورت قطعا به دنبال تعویض دیگ خود خواهید بود. در این صورت ابتدا گلدان را با کمی خاک پر کنید. سپس گیاه را باید در گلدانی با کمی خاک در اطراف ریشه قرار داد و با خاک مخصوص کاکتوس پوشاند. در نهایت گیاه را آبیاری می کنند.

موارد استفاده از خاک کاکتوس بهکام

این محصول ترکیبی از مواد ارگانیک و بهداشتی برای پرورش کاکتوس و ساکولنت می باشد. کاکتوس ها، ساکولنت ها و بیشتر ساکولنت ها در آب و هوای گرم و خشک رشد می کنند. بنابراین، این گیاهان به رطوبت بالا حساس هستند. زیرا ریشه این دسته از گیاهان توانایی نگهداری آب بیشتر را ندارد. اگر بستر رشد این دسته از گیاهان از پیت یا کوکوپیت تشکیل شده باشد، به زودی شاهد پوسیدگی بدن یا ریشه گیاهان خود خواهید بود. خاک کاکتوس بهکام از لوم، شن، ماسه، پرلیت قند و مقداری ورمیکولیت تشکیل شده است. این ترکیب بهترین بستر را برای رشد کاکتوس ها فراهم می کند.

خرید اینترنتی خاک کاکتوس بهکام از نهالستان گلابی

بدون هیچ مشکلی محصولات خود را در وب سایت نهالستان گلابی سفارش دهید. زیرا فروشگاه دامبرگ امکان خرید اینترنتی این محصول را برای مشتریان خود فراهم کرده است.

فروش عمده خاک کاکتوس بهکام

اگر کاکتوس پرورش می دهید، این خاک مخصوص را به صورت عمده از سایت تمبرگ خریداری کنید.

قیمت خاک کاکتوس بهکام

این محصول حاوی 2 لیتر خاک به وزن 2500 گرم و با قیمت هر بسته 17 هزار تومان به فروش می رسد.

منبع:  bit.ly cutt.ly tinyurl

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *